Opera nie uruchamia się

Witam :slight_smile:

Od dłuższego czasu jestem użytkowniczką Opery. Niestety dziś pojawił mi się problem. Przeglądarka nie włączyła się i pojawił się error:

“Error initializing Opera: module 11 (prefs)”

oraz chmurka przy zegarze z następującym tekstem:

“opera.exe - uszkodzony plik. Plik lub katalog C:\Documents and Settings\Nazwa_uzytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera\operaprefs.ini jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK”

To co do tej pory zrobiłam nie przyniosło rzadnych skutków:

  1. Wyinstalowałam Operę i ściągnęłam najnowszą wersję. (kilkanaście razy ;/)

  2. Przeczyściłam komputer Odkurzaczem

  3. Uruchamialam CHKDSK

Dodam, że mam na kompiterze 2 konta i na koncie brata przeglądarka chodzi bez zarzutu, a u mnie nie…

Mógłby mi ktoś poradzić, co mam zrobić, bo nie mam pojęcie w czym problem…

Wybacz że uczepię się słowa “wyinstalowałam”. Brzmi dziwnie :slight_smile:

Otóż u mnie problem również wystąpił jakoś tak tydzień, góra dwa temu. I nie wiadomo dlaczego się pojawiał komunikat o uszkodzonym pliku.

Robiłem to samo co Ty i nic nie pomogło. Wszystkie problemy minęły gdy Opera któregoś dnia wysypała się kompletnie -> zniknęła cała historia i profil użytkownika. Po uruchomieniu jej na nowo -> wszystko było już okej.

bungabunga , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

@bungabunga

Włącz “pokaż ukryte pliki i foldery” (panel sterowania-> opcje folderów >> widok ; w XP)

Usuń/ przenieś w inne miejsce i zmień nazwę na np. opera_old cały folder C:\Documents and Settings\Nazwa_uzytkownika\Dane aplikacji\ Opera

Spróbuj uruchomić Operę.

Używasz Opera Link ? :wink:

To co do tej pory zrobiłam nie przyniosło rzadnych skutków:

1. Wyinstalowałam Operę i ściągnęłam najnowszą wersję. (kilkanaście razy ;/)

Standardowe odinstalowanie nie jest metoda na pozbycie się z komputera żadnego programu.Pozostaje duży zapis registracyjny . Każda ponowna instalacja programu korzysta automatycznie z klucza rejestracyjnego ktory jest zachowany w komputerze,wiec takie usuniecie jest fikcyjne. Jeżeli potrafisz sobie z tym poradzić wyczyść rejestr w -Registry-. Jeżeli nie potrafisz to zainstaluj Comodo program manager.Dlaczego akurat ten program?

dlatego ze odinstalowuje programy w ten sposób ze po de-instalacji standardowej wyświetla zapis registracyjny i proponuje usuniecie,co jest niezwykle przydatne dla osób które nie chcą majstrować w registrach.

Poza tym sprawdź swój system security,bo na przykład Kaspersky baaaardzo nie lubi Opery i strasznie ja gryzie. Powoduje to często to o czym czytamy nierzadko w rożnych opiniach - opera nie wyświetla prawidłowo stron miedzy innymi.

Po tym wszystkim radze zainstalować opera portable i wystartować dla próby z pendriva .

Dokładnie :smiley: zaobserwujesz zachowanie .