Opera nie włącza się - failed to load opera.dll

Win XP SP3

Opera najnowsza lub ostatnia wersja przed najnowszą.

Przy próbie uruchomienia komunikat: Failed to load OPERA.DLL because %1 nie jest prawidłową aplikacją Win32.

Instalowałem Operę na innej partycji i ta sama sytuacja.

Proszę o rady i instrukcje.

Pobierasz wersję stabilną czy jakąś wersję beta ? Podaj źródło.

wersja: 10.60.3445.0

pobrana po informacji z pop up w przeglądarce, że dostępna jest nowsza wersja

A może reset profilu pomoże ?

System czysty ? Polecam skanik : http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Skan czysty. Niedawno czyściłem kompa. Reset profilu wg podanego sposobu nie może być przeprowadzony, bo w moim folderze operowym nie ma nawet podobnego folderu do Profil użytkownika itp.

panel sterowania → opcje folderów → widok → " pokaż ukryte pliki i foldery"

Zrobiłem tak, ale stan jak wyżej

W “dodaj lub usuń programy” - kliknij - “kliknij tutaj aby uzyskać informacje…” i wybierz " napraw",

potem spróbuj zrobić reset profilu.

Dalej nie ma tego folderu.

Czy to, że na innej partycji nowozainstalowana opera również zgłasza taki błąd z biblioteką opera.dll nie oznacza, że to nie w profilu leży problem?

Chyba tak.

Zagadką jest brak folderów Opery, nie mam już pomysłów.

Może chdsk :?:

Też nic nie dało… myślę, że to jakiś wirus. Po wyczyszczeniu Kaspersky’m jakiś czas temu jest czysto. Podobny problem miałem z iplusmanagerem. Ale zainstalowałem go na drugiej partycji i śmiga. Z Operą nie udało się…

Dzięki Le_mar za dotychczasową pomoc.

Jest opcja, żeby przenieś ten temat do działu bezpieczeństwo? Może tam mają jakieś pomysły na ten feler.

Też mam tak niekiedy, wystarczy “CRTL+DEL” i zakończ proces Opera.exe

I wszystko będzie okej :slight_smile:

Nie… Tu nie chodzi o sytuację, gdy opera była już otwarta i po zamknięciu nie zakończył się jej proces, ale o permanentną niemożliwość uruchomienia Opery.

Dzięki za pomoc. Problem rozwiązałem. Reinstalka.

Znaczy że, była jakaś infekcja ?

Antywirusy raczej słabo radzą sobie z usuwaniem zakażeń.

Tak. Zrób wymagane logi.