Opera nie wyświetla niektórych obrazków

Po zainstalowaniu Opery 9.21 skórka standartowa Opery wygląda dość… dziwnie… a mianowicie tak:

9097f46e40ee6518m.png

ramka na 1 planie wygląda jeszcze w miarę, ale sekcja pasków narzędziowych fatalnie wygląda… zmieniam na skórkę systemową i wygląda ładnie, ale tu kolejny problem… nie wyświetlają mi się obrazki (przynajmniej niektóre) np. ten z googli główny obrazek albo logo na tym forum. Dodam, że nie mam dodanych żadnych zakzanych treści ani nic mi niczego nie blokuje sprawdzałem wielokrotnie! Próbowałem z tym walczyć reinstalując ponownie wielokrotnie Operę, nawet instalując starsze wersje. Czyściłem potem po nich rejestr, skanowałem Ad-awarem, Kasperskim antywirusem nawet skanerem online MKS’u wszystko pousuwałem co wykryło to wszystko i nadal nic… ciągle to samo. W czym może tkwić problem i jak mogę temu zaradzić? Bardzo będę wdzięczny za pomoc

btw nie wiem czy to istotne, ale mam WinXP SP1 jakby ktoś pytał

PS.Nawet gdy otwieram załączonego tu screena to go nie wyświetla a pod Firefoxem wszystko gra, pod IE też

odinstaluj. wywal caly folder z program files i dodatkowo w C:\Documents and Settings\TwojUser\Dane aplikacji tutaj tez jest folder opera wywal i po sprawie teraz od nowa zainstaluj. ma dzilac! !!

Umownie przyjęło się mówić na to zjawisko - “czarna” Opera.

Istotnie, wymiana sterów powinna pomóc. I wydaje mi się, że ma to częściej miejsce w wypadku ATI niż Nvidii, szczególnie jeśli są instalnięte nieoficjalne sterowniki.