Opera. Otwieranie w nowych kartach w tle

Zainstalowalem sobie opere bo firefox troche swirowal (zawieszal sie czasami a ponowna instalacja nie pomagala).

Co ustawic w operze zeby odnosnik, po kliknieciu na niego prawym przyciskiem myszy i wybraniu otworz w nowej karcie, otwieral sie w tle a nie odrazu strona owierana w nowej karcie staje sie aktywna?

Pytam sie bo bardzo sie przyzwyczailem do firefoxa i pasowalo mi ze strony otwierane w nowych kartach nie byly odrazu aktywne i otwieraly sie w tle.

Nie chce tez aby w operze kazdy odnosnik otwieral sie w nowej karcie w tle bo to akurat wiem jak zrobic ale dziala tylko przy klikaniu prawym przyciskiem myszy na dany link.

Tak samo jest z transferami. Gdy cos pobieram to odrazu przelacza mi do zakladki Transfery i tez chcialbym to wylaczyc, zeby zakladka Transfery nie wyskakiwala na pierwszy plan gdy cos zaczynam pobierac.

dziekuje za wszelkie poprawne porady.

Opera już tak ma.Możesz klikać kółkiem myszy otwiera w tle na innej karcie.

jolaos

Ad 1 Opera zakładki

Ad 2 Okienko Transferów w OPERA 9

Pozdrawiam

dzieki za pomoc. tylko szkoda ze trzeba przycisnac wtedy ctrl+shift. to moze byc troche uciazliwe. I gdy przycisnie sie ctrl+shift lub jeden z nich to wtedy za pomoza gestow myszki nie mozna otworzyc linku w nowej karcie tylko klikniecie prawym przyciskiem myszy i otworz w nowej karcie.

a tego nie da sie naprawic zebym mogl otwierac odnosniki w nowej karcie w tle przy uzyciu gestow myszy?

jezeli masz na rolce przycisk, to wystarczy go nacisnąć:D i po kłopocie

mam na rolce przycisk ale to nie dziala. mam myszke logitech’a i domyslnie mam ustawione ze po kliknieciu uruchomi sie WebWheel. a co mam ustawic zebt to dzialalo do opery wlasciwie?

Wchodzisz w Narzędzia->Preferencje->Zaawansowane->Mysz i klawiatura-> Opcje środkowego przycisku myszy i zaznaczasz opcje “Otwórz na karcie w tle”

Znalazlem to w opcjach tak jak napisales ale nie chcialo zadzialac. a wiedzialem ze mam zainstalowane sterowniki do myszy firmy logitech. odinstalowalem je (tylko stery do myszy, klawiature zostawilem) i kolko w myszy otwiera mi teraz strony w nowej karcie w tle:)

dzieki za te informacje. pozdro

hm, a czy nie lepiej było od razu powiedzieć, że trzeba nacisnąć na link prawym klawiszem myszy i nadal trzymając zrobić gest w góre i od razu potem w dół? :slight_smile:

az musz na to odpisac :o

_mona! jesli wykonasz taki gest mysza to strona poprostu sie odswiezy a no dowod tego ciekawy link:

http://browsehappy.pl/gesty

sam to sprawdzilem nawet :smiley:

pozdro

Zgadzam się z jolaos. Taki gest nic nie da - odświeży strone

racja :slight_smile: chyba ze zmeczenia napisalam odwrotnie, chodzilo mi oczywiscie o zrobienie takiego gestu w dół a potem w góre :slight_smile: czyli odwrotnie hehe