Opera - pasek adresu

Od niedawna po aktualizacji mam dziwny problem z Operą, który nie umiem określić. Przeglądarka zaczęła faworyzować wyszukiwarki. Wpiszę “d” i pierwszym linkiem jest DuckDuckGo, którego nigdy nie używałem, a DP, na które najczęściej wchodziłem spadły na drugie miejsce i są tam na wsze czasy, bo pierwsza pozycja jest zarezerwowana dla kaczki. Dam “w” to zamiast “wykop” jest wyszukiwarka Wikipedii. Idzie to jakoś wyłączyć?

 

QHXrq5q.png

Przeczyść historię wyszukiwania programem CCleaner (w programie zaznacz wszystkie opcje oprócz skasuj hasła w operze)

chyba nie da się tego usunąć, to takie ułatwienie w wyszukiwaniu, jak wpiszesz w adresie np. “w Sobieski” to wyszuka informacje na Wikipedii

itp.

Usuń z przeglądarki dodatki oraz z systemu śmieci które zainstalowałeś z innymi programami.

Między innymi dodatek DuckDuckGo

Na drugi raz przy instalacji programów czytaj co instalujesz.

 

(Pozdrowienia dla Golańskiego, dziś jego dzień może wraz z KODEM śmiało protestować i robić z siebie barana)

Tylko problem w tym, że jest tak jak @msb156 pisze. To jest domyślne “usprawnienie” i wygląda na to, że nie da się je wyłączyć.

W ustawieniach znajdź sekcję odpowiedzialną, ze wyszukiwarki, a następnie usuń w nich “Słowa kluczowe”, czyli literki przypisane do wyszukiwarek.

Do Google jest przypisane “g”, do Wikipedii “w”. Jak pousuwasz te literki to przestanie faworyzować wyszukiwarki.

Podobnie jest w Vivaldii.

 

Tylko jak mam to usunąć? Opera 41 nie pozwala na zmianę skrótu domyślnych wyszukiwarek. Znalazłem w necie, że można zedytować plik JSON z ustawieniami, ale Opera przywraca domyślne wartości.

Spróbuj zedytować plik JSON i ustaw go “Tylko do odczytu” :wink: przy odrobinie szczęścia przeglądarka nie przywróci domyślnych wartości.

Sam mam tak samo od bardzo dawna i żeby to ominąć piszę “g w nawiasie” żeby to g zinterpretowało jako google, a nie wyszukało mi w jako wikipedia.

http://prntscr.com/dike3v

Mam ten sam problem i chyba coś źle robię bo żadna z porad nie pomogła więc chyba spróbuje z tym żyć …