Opera - pobieranie plikow

(Bary1986) #1

Mam pewien problem pobieralem Mandrive 2006 wstrzymalem pobieranie na poziomie 98 % i wylaczylem komputer. Dzis wlaczylem go ponownie i musze sciagac od nowa :frowning: Jednak na pulpicie jest ponad 2Gb folder Mandrive 2006 czy mozna zmusic jakos opere aby dokonczyla sciaganie tego folderu.A moze mozna zrobic to innym programem ?

(Pixel) #2

Luknij w zakladke transfery ktora powinna byc z lewej strony,albo w narzedziach,jezeli nie czysciles pamieci opery to wznowisz sciaganie.

(Marek Section8) #3

Zr贸b tak, je艣li sciaga艂es to ze stronki (np: http://www.dobre..) to otw贸rz transfer tak jak kolega pisze i kliknij na linka do pobierania, wyskoczy komunikat z pytaniem czy nadpisac istniej膮cy plik i po sprawie, sam to mialem 3 dni temu

(Robert Trs) #4

mnie te偶 zaraz po wstrzymaniu procesu % 艣ci膮gni臋tego pliku spad艂 do 0

przyczyna: wl膮czona pami臋c podr臋czna

wl膮cz za pomoc膮 Narz臋dzia-->Preferencja-->Zawansowane-->Historia-->Pami臋膰 Podr臋czna

(Jado2) #5

Mo偶na:

ftp://sunsite.dk/projects/wget/windows/

Kt贸ry pliczek ?. Wydaje mi si臋, 偶e ten:

ftp://sunsite.dk/projects/wget/windows/ ... stable.zip

Tego wgeta mam u siebie, ale nie potrafi臋 powiedzie膰 co to za wersja. Mia艂em go do艂膮czonego do innego programiku. Kt贸re艣 z wersji (pewnie starsze) nie obs艂uguj膮 plik贸w wi臋kszych ni偶 2GB.

Jak to si臋 robi:

Start->Uruchom i wpisujemy:

C:\wget\wget.exe -c http://www.strona.com/plikdopobrania.zip

Czy on b臋dzie na C czy na R nie wa偶ne. Wa偶ne, 偶eby doci膮gany plik i wget, by艂y w tym samym folderze !.

Osobi艣cie odradzam 艣ci膮ganie tak du偶ych plik贸w downloaderem Opery. Lepiej u偶y膰 programu zewn臋trznego np. FDM-a ale nie kojarzy膰 go z Oper膮, bo wtedy b臋dzie si臋 odpala艂 r贸wnie偶 dla niewielkich plik贸w.

ps. Takie rady daje a sam 艣ci膮gam Oper膮 po kilkaset mega, hehe. Ale nie przerywam pobierania.

(Bary1986) #6

tak ale jak nadpisze to bede musial sciagac od nowa a nie usmiecha mi sie sciagac ponad 2 GB :frowning: na moim laczu 128 kbps :frowning:

Z艂膮czono Posta : 03.03.2006 (Pi膮) 21:15

Probuje sposoby jado lecz jakos wolno pobiera, dlugi czas nic a potem jakies 2 kbps :frowning: co robic

(Jado2) #7

Sprawdzi艂em t膮 wersj臋 wgeta, kt贸r膮 podawa艂em. Pliczek testowy z dobrych - PowerPoint 2003 PL. Wstrzyma艂em w Operze przy ok. 20MB 艣ci膮gni臋tych, zamkn膮艂em j膮 i odpali艂em wgeta w/g w/w wzoru.

U mnie 艣miga odrazu, ale ja mam 128kB/s (chello light). Dok艂adnie warto艣ci DL nie pami臋tam (sprawdza艂em wczoraj), ale raczej szybko sz艂o.

FreeoN jakby 偶adna inna pomoc nie nadesz艂a, to pom臋cz si臋 z tym, oby艣 tylko doci膮gn膮艂. Dasz rad臋 :slight_smile: .

(Bary1986) #8

tak ja tez robilem tak jak ty podajesz niby wszystko Ok ale wyskakuje blad widoczny na screenie ktos wie o co chodzi :(?? wszystko robuie ok a serwer nie odpowiada :frowning:

(Jado2) #9

Zasuwa prawie na maxa, nie wiem niestety co to mo偶e by膰 u Ciebie.

(Bary1986) #10

to jak juz nie wiem... :frowning: moze jest jakis inny program ?

(El Presidento) #11

Mozesz zrobi膰 tak:

Sci膮gasz akcelerator pobierania (Najlepszy WellGet), i wybierasz w nim nowe zadanie i podajesz dok艂膮dny adres z kt贸rego sci膮ga艂臋s ten plik co przerwa艂臋艣, a miejsce do zapisu wskazujesz katalog w kt贸rym masz juz pobrane dane.

Pami臋taj adres musi byc identyczny.

(Bary1986) #12

tez nie dziala...trudno pobiore jeszcze raz ...dzieki wszystkim za pomoc