Opera-pobieranie

(Piotrek V100) #1

Witam

Mój problem polega na tym że sciągam teraz przez opere ważny dosyć duży plik i sporo już mi się sciągneło ale musze zrobic restart kompa a póżniej po kilku godzinach go wyłączyć .

Jak mam zamknąć opere tak aby przy następnym otwarciu opery można było kontynuować pobieranie?

(adam749) #2

O ile dobrze pamiętam to Opere wyłączałem przez menedżer zadań (zakładka procesy) i po ponownym uruchomieniu ściągał od tąd kiedy skończył.

(Piotrek V100) #3

No tak tyle że to dość ważny plik i niemoge sobie pozwolić na "chyba przez menedzer zadań" :?

(adam749) #4

To co za problem ściągnąć pierwszy plik z brzega i zobaczyć czy to działa??

(Piotrek V100) #5

Jest taki problem że ten plik ma już 30% a ma 2.5gb więc niefajnie by było stracić :frowning:

(Hashimoto) #6

Możesz spokojnie zamknąc Opere. Tylko zajpierw zatrzymaj pobieranie (przycisk "Zatrzymaj"). Po ponownym uruchomieniu dajesz -> Narzędzia -> Transfery -> Wznów. U mnie jest ustawione aby Opera usuwała całą historię/pamięć podreczną podczas zamykania, a i tak ta opcja działa.

Pzdr.

(Maxnerwus) #7

tam gdzie masz transfery daj Zatrzymaj i możesz wyłączyć a później jak uruchomisz ponownie to z menu Narzędzia->Transfery i jak na ten plik najedziesz to daj Wznów

TYLKO TO DZIAŁA DLA PLIKÓW O STAŁYM ADRESIE , czyli np. jak z rapidshare czy megaupload, odsiebie i inne to na tych serwerach są tworzone wirtualne linki i jak zatrzymasz to już nie wzowisz.

(Piotrek V100) #8

No to pozostało mi jakieś wyjście ?

(Chillout) #9

Skorzystać z akceleratorów pobierania. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& ... nia+plikow

(Piotrek V100) #10

Skoro w temacie jeszcze jesteśmy to jak mogę zmniejszyć aktualny download do np 80 max 100kb/s bo chce sciagac i grac w Counter - Strike :slight_smile: A moj maksymalny ping to 120 wystarczyloby tylko o troche zmniejszyc :slight_smile: Rozumiem gdy sciagam pliki do 1 gb to se spokojnie gram ale ten jest o troszke za duzy :frowning:

(Maxnerwus) #11

Opera nie ma limitowania prędkości pobierania, to już trzeba za pomocą jakiegoś akceleratora pobierania, tam przeważnie można ustawić limit (FlashGet ma to napewno, ale inne chyba też)

(Maxnerwus) #12

Ewentualnie można zainstalować coś w stylu Net Limiter http://www.netlimiter.com/download.php, ale on wymaga chyba uruchomienia od nowa komputera, to teraz się nie przyda, no i pozatym to shareware.