Opera-pobieranie

Witam

Mój problem polega na tym że sciągam teraz przez opere ważny dosyć duży plik i sporo już mi się sciągneło ale musze zrobic restart kompa a póżniej po kilku godzinach go wyłączyć .

Jak mam zamknąć opere tak aby przy następnym otwarciu opery można było kontynuować pobieranie?

O ile dobrze pamiętam to Opere wyłączałem przez menedżer zadań (zakładka procesy) i po ponownym uruchomieniu ściągał od tąd kiedy skończył.

No tak tyle że to dość ważny plik i niemoge sobie pozwolić na “chyba przez menedzer zadań” :?

To co za problem ściągnąć pierwszy plik z brzega i zobaczyć czy to działa??

Jest taki problem że ten plik ma już 30% a ma 2.5gb więc niefajnie by było stracić :frowning:

Możesz spokojnie zamknąc Opere. Tylko zajpierw zatrzymaj pobieranie (przycisk “Zatrzymaj”). Po ponownym uruchomieniu dajesz -> Narzędzia -> Transfery -> Wznów. U mnie jest ustawione aby Opera usuwała całą historię/pamięć podreczną podczas zamykania, a i tak ta opcja działa.

Pzdr.

tam gdzie masz transfery daj Zatrzymaj i możesz wyłączyć a później jak uruchomisz ponownie to z menu Narzędzia->Transfery i jak na ten plik najedziesz to daj Wznów

TYLKO TO DZIAŁA DLA PLIKÓW O STAŁYM ADRESIE , czyli np. jak z rapidshare czy megaupload, odsiebie i inne to na tych serwerach są tworzone wirtualne linki i jak zatrzymasz to już nie wzowisz.

No to pozostało mi jakieś wyjście ?

Skorzystać z akceleratorów pobierania. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … nia+plikow

Skoro w temacie jeszcze jesteśmy to jak mogę zmniejszyć aktualny download do np 80 max 100kb/s bo chce sciagac i grac w Counter - Strike :slight_smile: A moj maksymalny ping to 120 wystarczyloby tylko o troche zmniejszyc :slight_smile: Rozumiem gdy sciagam pliki do 1 gb to se spokojnie gram ale ten jest o troszke za duzy :frowning:

Opera nie ma limitowania prędkości pobierania, to już trzeba za pomocą jakiegoś akceleratora pobierania, tam przeważnie można ustawić limit (FlashGet ma to napewno, ale inne chyba też)

Ewentualnie można zainstalować coś w stylu Net Limiter http://www.netlimiter.com/download.php, ale on wymaga chyba uruchomienia od nowa komputera, to teraz się nie przyda, no i pozatym to shareware.