Opera Portable - Jak ustawić na domyślną przegladarkę

Witam

Mam pytanie w jaki sposób ustawić Opere Portable z pakietu LiberKey jako domyślną przeglądarkę.

Czym różni się wersja LiberKey od instalacji “USB” ? Zaznacz może, w O > Preferencje > Zaawansowane > Programy ,zaznacz Opera ma sprawdzać czy jest domyślną .

To już wypróbowane:

obraz000.png

http://img651.imageshack.us/i/obraz000.png

Mimo zaznaczenia odpowiedniej opcji Opera nie sprawdza a może nie dokładnie sprawdza bo o ile pliki .html na dysku mają skojarzenie z Operą to klikniecie jakiegoś linku otwiera FF np. aby Tobie odpowiedzieć musiałem w TB skopiować link i wkleić go do Opery w przeciwnym razie gdybym go klikną otworzył by mi się FF.

Dodam jeszcze że przycisk zaznaczony na obrazku jest nie aktywny.

Czy w panelu sterowania > Ustaw skojarzenia programów > jest widoczna Opera (portable ) ? Może i tak być ,że nie da rady ustawić aplikacji portable jako domyślnej ,ponieważ protokoły/programy są określone i skojarzone w rejestrze ,a portable nie dają wpisów do rejestru, bo z założenia pomijają rejestr.

Nie nie ma tam opery też już to przerabiałem. Dziwi mnie jeden fakt . Chromium i FF portable bez problemu dodają odpowiednie wpisy. To samo dotyczy normalnej opery. Tylko ta moja nie potrafi.

Czy na normalnej Operze w trybie instalacji “USB” też występuje ten problem ?

z pakietu LiberKey ?

Gdy pisałem wcześniej:

Chodziło mi o normalną wersje Opery instalowana jako Portable. Sry za nie domówienie. Właśnie przy takiej instalacji Opery wszystko śmiga jak należy. Jednak nie da się zrobić tego z Opera z pakietu LiberKey.

Chromium i FF także pochodzą z tego samego pakietu co nieszczęsna Opera.

Nie mam pojęcia zatem o co może chodzić :slight_smile: Najlepiej zadać pytanie na forum LiberKey. Zatoczyliśmy koło…więc :

Chyba tylko tym że ta z pakietu nie działa poprawnie :lol: a tak na poważnie to nie mam pojęcia. Używam tego pakietu praktycznie non stop do tego inne aplikacje portable spoza pakietu. Praktycznie cały system mam jako portable oprócz instalacji Windowsa i kilku innych programów do których nie ma wersji portable. Tylko ta Opera jest solą w moim oku ;( od samego początku.

Spróbuj zapytać u nich na forum o co chodzi ,może tam coś wymyślą :slight_smile: Albo podmień Opere LiberKey <- zainstalowaną na Opere USB :smiley: