Opera - problem z pobraniem pliku

Mam Operę 10.10 Kompilacja 1893. Problem polega na tym że Opera pokazuje że ściąga plik ale nie zapisuje go. Znaczy się rozmiar pliku na dysku się nie zwiększa. Po zakończeniu ściągania pokazuje się komunikat że plik jest uszkodzony.

Co zrobić jak ma się na bieżąco taki przypadek plik jest duży, ściągnięty w ok 50%, serwer z którego jest plik pobrany ma wolną prędkość pobierania. Dlatego nie chcę inną opcje niż pobierz ponownie. Tylko chciałbym jakoś odratować te 50% pliku i ściągać dalej ale rozmiar pliku na dysku się nie zwiększa. (Sprawdzone 7-zipem i eksploratorem Windows)

Może spróbuj użyć akceleratora pobierania, pozwalającego przerywać i wznawiać pobieranie w dowolnym momencie?

:wink:

opera to ma. tylko ze podczas ściągania doszło do jakiegoś błędu. plik jest ściągany ale nie zapisywany na dysku. teraz jak to naprawić bez ponownego pobierania całego pliku??

zresztą zobacz sam.

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/JzRmh6tFeLVwExI0Vc2SHQ?feat=directlink

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/EjhON1EOo61mgjTVOzYdMg?feat=directlink

Zwróć uwagę na rozmiar pliku który po mimo odświeżania eksploratora się nie zwiększył

Opera często przerywa pobiernie dużych plików zważywszy jeśli prędkość serwera z jakiego ściągasz w określonych przypadkach jest niska . Opera także nie prawidłowo pobiera mniejsze pliki. Przykład zamaiast pliku o rozmiarze 4,5 MB ściąga 1, 5 MB . Ponawiałem z 10 razy i za każdym razem inny rozmiar mniejszy. Lepiej przeżuć się na inna przeglądarkę albo używaj jakichs menedzerów pobierania.

Dodane 13.01.2010 (Śr) 1:18

Im więcej plików ściagąsz na raz tym mniej stabilne jest połączenie z którego pobierasz. Jesli pobierasz duży plik to moja rada pobieraj 1 plik na raz.

djzon , nie opowiadaj głupstw. Gdyby tak było, nie pobierałbym przez Operę. :expressionless:

Usuń z autostartu wszelkiego rodzaju “updatery” z Adobe, Java, Google, itd.

I wyłącz Opera Turbo na szybkim łączu :lol:

robert051 , skąd pobierasz ten plik? Spróbuj menadżerem np FreshDownload. Jeśli wyskoczy błąd, to plik jest uszkodzony. Jeśli nie to przeinstaluj Operę.

źródło jest na 1-szyn screenie dane. zresztą jakoś się uporałem. plik poleciał pełną parą że tak to ujmę.

ehh widzę że jedynym rozwiązaniem tego problemu jest pilnowanie opery żeby dobrze ściągała pliki.