Opera - problem

Witam :slight_smile: Czy można zrobic w Operze tak samo jak jest z Firefoxie, tzn. że każda strona jest na osobnej Operze:

Screen:

7a4d6b8333872d22m.png

Pozdrawiam :slight_smile:

To microsoft męczył się dwa lata z e swoim eksplorerem , żeby zrobić tak jak w operze , a tu masz . Nikomu nie dogodzisz . Używam opery od trzech lat , ale czegoś takiego nie znalazłem (prawdę mówiąc nie szukałem)

Czyli bor nie wiesz jak to zrobic?

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 9:46

A tak przy okazji to jak ustawic strone startową google.pl w Operze? Pierwszy raz mam Operke :smiley:

Pozdrawiam :smiley:

narzędzie->preferencje->i chyba dalej z górki :slight_smile:

tam równiez odznacz “otwieraj strony w kartach

Nie ma takiej opcji… Albo ja nie umiem znalesc :roll:

W operze 9.02:

Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Karty -> zaznacz otwieraj okna zamiast kart

Pozdrawiam

A masz może tę takie coś?

kartyxl4.jpg

Nie, nie mam takiej opcji… :frowning:

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 10:03

OK adamale już zmieniłem. Ale mam jeszcze taki problem, że włącze Operke to fajnie wyskoczy stronka google.pl a włącze drugi raz Operke to wyskakuje zamiast google.pl - opera:blank, a chciałbym google.pl :?:

Pozdrawiam :!:

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem na czym polega Twój problem, ale spróbuj tego:

Narzędzia -> Preferencje -> Ogólne -> Przy uruchamianie wybierz opcję “Przejdź do strony głównej

Chwila, Ronni_92 ma 9.02, a adamale ma rację z tymi kartami :slight_smile:

Narzędzia > Preferencje > Zaawansowane > Karty > i na samym dole “otwieraj okna zamiast kart” :slight_smile:

ano tak moja opera przeterminowana

czas na reinstall :slight_smile:

Ronni_92

Otwierasz stronę google.pl , następnie:

Narzędzia->Preferencje->Ogólne->Uruchamianie->Przejdź do strony głównej

następnie w tym samym panelu :

Strona główna ->Użyj bieżącej ->ok.

Pozdrawiam

Agaton dalej to samo…

Ronni_92 - przeczytałeś moją instrukcję? Jeśli tak i wciąż masz problem, to wytłumacz dokładniej co jest nie tak z Twoją Operą.

… Otwieram Opere i strona startowa to google.pl ok, otwieram z nowu Operke drugi raz i pokazuj mi się zamiast googli opara:blank, nie moge screena wrzucic bo nie pamiętam hasła z fotosika :? Jak sie importuje hasłą z Firefoxa do Opery??

imageshack

a masz w menu plik eksport import haseł?

Hmmm, faktycznie. Widocznie Opera ma takie ograniczenie, bo sposoby na zmianę tego nie znalazłem. Screen nie potrzebny.

W Operze:

Plik -> Import i eksport -> Importuj zakładki Firefoksa lub Netscape’a…

Teraz przejdź do folderu z zainstalowanym Firefoksem i:

defaults -> profile -> bookmarks

Nie moge wejsc w opcje Opery, widac mi pasek pulpitu:

d840204cdc7f3b61m.png :evil:

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 10:59

Niestety haseł dalej nie ma, ale mi chodzi o hasła żeby się np. zalogowac gdzieś…

to w dobie obecnych przeglądarek, ktokolwiek używa jeszcze okien zamiast kart? :o :o :o

co najmniej niepoważne użytkowanie, gdyż:

  • jest mniej wygodne;

  • nowe okna zajmują więcej zasobów, niż karty;

  • ma się zawalony cały pasek start;

ludzie, nie cofajmy się 5 lat wstecz, trzeba iść z duchem czasu, zwłaszcza, że karty to dużo większy komfort użytkowania.

Mnie tak jest wygodnie…