Opera profile backup i kopia na Opera 25

Używam opera 12.17 w pełni skonfigurowana pode mnie, ale z czasem zaczęły się pojawiać błędy zatem nastąpił upgrade do nowej wersji czyli 25 (wersja Portable, starą 12.17 mam jeszcze na dysku- też Portable)- zainstalowałem i… spadem z krzesła jak zobaczyłem co to za zdegenerowany program, no nic postanowiłem obejrzeć pliki i opera:config, flags, about,może tam coś się odnajdzie sensu w tym programie (miałem nadzieje na pliki w stylu Opery 12.17), postanowiłem przenieść profil z poprzedniej wersji na nową, a więc backup i kopia do nowego systemu plików w odpowiednie miejsca i odpowiedniej formie właściwy plik- niestety nie udało się umieścić większości (ok.90%) plików- nie ma odpowiedniej (wzgl. Opery 12.17) lokalizacji plików.

Trzeba ręcznie przekopiować potrzebną zawartość z starszej wersji

do nowszej.

 

session - otwarte okna

bookmarks.adr - zakładki

wand - hasła

 

Otwórz w nowej operze 2 pierwsze okna skopiowane ze starej, tak samo 2 zakładki,

i zapisz to: plik -> sesje -> zapisz bieżącą sesje, zamknij operę.

Porównaj w obu operach powyższe pliki i popraw.

Skopiwoalem większość plików do profilu, w tym te nieszęsne zakładki, które jakoś udało mi się opanować i zmusić do w miarę- jak na Operę-działania tzn. są w przeglądarce, w panelu menu jest do nich dostęp, po wybraniyu dzialają.

Problemy sprawiają pliki, które nie działają tak jak powinny czyli: preferencje ustawień i dzialania opery: browser.js, operaprefs.ini, wand.dat i globalhistory.dat, nie ma żadnej odpowiedzi ze strony Opery na te pliki i nie mogę ich uruchomić w taki sposób by opera przejęła zawarte w nich dane i zmieniła wymagane prarametry w przeglądarce- nie ma też w menu głównym opcji: “otwórz plik” co by rozwiązywało problemy bo na razie żaden ze sposobow nie dziala: przeciąganie pliku na otwrtą operrę powoduje tylko-albo jego pobranie albo wyświetlenie treści- natomiast uruchomienie go nie działa.

Tak samo folder skin (personalizacja wyglądu) jest w profilu, ale co z tego jeśli nie ma opcji by to jakoś ruszyć i zastoswać w przeglądarce.

Rozszerzenia - wczoraj ustawiłem wymagane rozszerzenia w panelu (pobrane ze strony Opery- nie kopiowane) i wszelkie dane do gtotowego działania, min: Violetn Monkey (User.JS) dziś uruchamiam program i widzę, że nie ma żadnych skyptów, przeglądarka czysta- czyli nie są zapsiywane ustawienia nowe oraz po modyfikacji.

 

Jak to zmienić?

PS. Opera 26 beta.

Ja nie korzystam z Opery portable, właśnie dlatego, że powodują różne problemy.

Mam najnowszą wersję 12.10 i na razie działa.

 

Sprawdź ścieżki z których korzysta Opera, możesz zobaczyć po otworzeniu: Pomoc -> Opera informacje

 

Ścieżki dostępu

Preferencje

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Opera\Opera eBay\operaprefs.ini 

Zapisana sesja

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Opera\Opera eBay\sessions\autopera.win 

Zakładki

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Opera\Opera eBay\bookmarks.adr 

Profil użytkownika

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Opera\Opera eBay 

Pamięć podręczna

C:\Users\Administrator\AppData\Local\Opera\Opera eBay\cache 

Pomoc

C:\Users\Administrator\AppData\Local\Opera\Opera eBay\opcache 

Poczta

C:\Users\Administrator\AppData\Local\Opera\Opera eBay\mail 

Ścieżka dostępu do wtyczek

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Opera\Opera eBay\program\plugins 

Style użytkownika

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Opera\Opera eBay\styles\user

 

i sprawdź czy te pliki tam są?

Jest tylko to co widać poniżej,nic więcej, wg. opery plików nie ma . Czy można do tej przeglądarki dodać wlasne przyciski na pasek zadań jak w 12.17 ?

Nie można przenieść ustawień z Opery 12 do ChrOpery.

Zapomnij o zaawansowanych ustawieniach, personalizacji itp., bo tego nie ma w nowej przeglądarce.