OPERA - przycisk "znajdź na stronie"

mam najnowsza opere 9 coś tam

miałam na pasku narzedzi dodany przycisk szukania (takie jakie są w Widok/Paski Narzędzi/Dostosuj/Przyciski/Szukaj) “znajdź na stronie”, taki że się tam wpisywało słowo i enter i wyszukiwało się to słowo w tekście na stronce… tak samo było zapisane w ustawieniach Menedżera wyszukiwarek że słowo kluczowe “f” dotyczyło takiego wyszukiwania. ale usunelam z menedzera ta wyszukiwarke bo chciałam zrobić inna z ta kluczową literą “f” i wtedy ten przycisk “znajdz na stronie” usunal mi sie, znaczy zmienił na “pomoc techniczna opery” i szukałam go w Widok/Paski Narzędzi/Dostosuj/Przyciski ale też go nie było żeby wrzucic go z powrotem na pasek narzędzi.

Jak go przywrócić?

Klikasz prawym na jakiś pasek i dostosuj… potem zakładka ‘przyciski’ tam sekcja ‘szukaj’ i z niej przycisk ‘znajdź na stronie’ przeciągnij na pasek sobie…

Ja tam wole mieć mały pasek żeby mi nie zmniejszał widoczności…

Wyszukiwanie na stronie uruchamiasz skrótem: Ctrl+F

:arrow: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1872185

ekchem:

zdaje sie ze nieuwaznie przeczytales… nie wiesz jak stworzyc go od nowa? ewentualnie skad wziasc?

A ja tam wolę mieć pasek który jest praktyczny i dzieki ktoremu jak mam kilkudziesiecio stronicowy text moge znalezc akapit ktory mnie interesuje dzieki jednemu slowu ;] jak chce miec duza widocznosc wlaczam tryb pelnoekranowy, ale w koncu nie o tym mowa…

Złączono Posta : 18.02.2007 (Nie) 23:04

Wasacz ,

gdzie to:

W pliku search.ini (w katalogu z twoim profilem)

znalezc?

Złączono Posta : 18.02.2007 (Nie) 23:07

mam taki plik search i pod spadem pisze “ustawienia konfiguracyjne” w glownym katalogu Opery, to ten? nie chce nic zepsuc…

Złączono Posta : 18.02.2007 (Nie) 23:20

no i próbowałam w tym pliku, ale nie działa :frowning:

Domyślnie powinno być tutaj:

Start --> Uruchom --> %userprofile%\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile --> OK

(Zrób sobie kopię zapasową tego pliku na wszelki wypadek)

Edycji pliku dokonujesz koniecznie przy wyłączonej Operze.

Hmm, w takim razie wklej na forum zawartość pliku, to go zedytujemy.

no, teraz gra :slight_smile: dzieki :*