Opera się niesamowicie zacina

Robiłem reinstall, pobierałem instalki z różnych stron. Powyłączałem rozszerzenia i dodatki. Pierwszy raz mam taką sytuację. Inne przeglądarki chodzą normalnie. Skanowanie rejestru i kompa zrobiłem. Opera to moja ulubiona przeglądarka i nigdy nie miałem takich problemów.

?

Dlaczego nie stąd: http://www.opera.com/download/

Czy usunąłeś folder z: dane aplikacji/opera/opera (przedtem trzeba zaznaczyć pokaż ukryte pliki i foldery).

Ile zakładek masz uruchomionych w jednym momencie :?:

Pobierałem z oficjalnej strony, ale też to nie pomogło.

Nie usuwałem tego folderu.

Nie mam ani jednej. Na 1 czystej karcie jest już zwiecha.

Resetowanie ustawień przeglądarki

Nie pomaga. :frowning:

Zainstaluj jako USB (ustawia się to w opcjach instalatora) i sprawdź czy będzie działać ok.

Ważne, żeby wywalić tą pamięć podręczną, czy jak to się tam nazywa, w każdym razie to coś co rozmiarami idzie w gigabajty.

OMenu-> ustawienia->wyczyść historię przeglądania…

Zaznacz wszystko oprócz haseł i ok.

Wydaje się, że znalazłam rozwiązanie, częściowe. Wszystkie w/w porady niczego nie zmienią, Opera ma jakiś bug związany ze skryptami Facebooka. Podobno występuje on również w testowej wersji 12. U mnie zaczęło się to objawiać problemami z cofaniem stron a ostatnio doszło do tego, że wisi na otwartej karcie ok. 30 sekund albo i dłużej kompletnie zamrażając przeglądarkę. Sprawdzane na 4 laptopach i PC z różnymi systemami i dobrymi parametrami.

Pomaga zainstalowanie rozszerzenia i blokada FB. Ustawiając w opcjach zaznaczyć 3x wpisy przy FB i działa póki co jak wcześniej.

https://addons.opera.com/pl/extensions/ … display=en

Nie miałam na myśli czystej karty, tylko cofnięcia, proszę się nie czepiać :wink:

Odnoszę się tylko do konkretnego problemu :).

Problemem jest to, że się zacina, jak napisał kolega w poście, chyba nie testował tylko czystej karty… Można zainstalować CCleaner i sprawdzić efekty po jego użyciu, ale tak, czy inaczej jest jakiś bug w samej Operze a objawy mogą być różne. Rozszerzenie, jeśli niczego nie zmieni, zawsze można bez problemu usunąć.

opera:config

History Navigation Mode

zmień na 3 i zapisz.

dodane:

CCleanera to od Opery trzymam z daleka ;).

Ok przepraszam, że dopiero teraz odświerzam temat, ale miałem problemy z komputerem. Teraz chciałbym podziekować wszystkim, którzy się wypowiedzieli w temacie.

  • czyszczenie pamięci podręcznej nic na da, poniewaz robię to za każdym razem, gdy zamknę opere albo gdy zaczyna wolniej chodzić

  • równiez słyszałem, że jest to jakiś bug opery, ale nie wiedziałem, że związany jest z facebookiem.