Opera - stracone hasło


(Jadwiga Poczta) #1

straciłam jedno hasło zapisane w operze. nie wiem czemu :frowning: weszłam na kurnik (zapewne kojarzycie co to) i na stronę logowania i w ogóle nie mogę użyć ikonki do przywołania hasła. w menedżerze haseł w opcjach opery niby jest jakiś wpis z tej strony, ale nie wiem co z tym zrobić. hasła użyć nie mogę. czy to możliwe żeby samo się skasowało? da się je jakoś odzyskać, odczytać? inne hasła są w porządku. jak się uchronić na przyszłość przed taką stratą danych? mam główną pocztę której hasła nie pamiętam i na która mogę wejść tylko z komputera z moją opera która je pamięta. jeżeli je zgubi tak jak te dzisiaj, moge się pożegnać z ważną pocztą... jak zabiezpieczyć się przed taką utratą, ewentualnie jak odczytać hasło na moją pocztę z pliku opery na którym jest zapisane?


(Kolmar) #2

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=213590


(Jadwiga Poczta) #3

no to zainstalowałam opera password recovery znalezione w tym linku ale nie wiem jak tego użyć, coś mi nie chce działać :frowning:


(Kolmar) #4

Przeczytaj to


(Jadwiga Poczta) #5

nic mi to nie daje ponieważ na pierwszym screenie jest inaczej niż u mnie, u mnie pisze czerwonymi literami na dole ERROR opera password file was not found... co z tym zrobić? nie mam żadnego hasła do opery samej


(Kolmar) #6

To użyj tego drugiego programu co jest tam opisany. Jeżeli masz taki błąd to może znaczyć, że nie masz tego pliku na kompie, a to już będzie problem.

Sprawdź czy masz ten plik C:\Program Files\Opera\profile\wand.dat


(Jado2) #7

Czy aby na pewno to jest ta sama strona? Podam przykład - https://ssl.nasza-klasa.pl/login i dla tej strony moja Opera pamięta hasło, ale dla http:// już nie zadziała, bo i nie ma prawa.

Czy może to się stało po aktualizacji Opery? Jaka to wersja?

Nie znam takiego przypadku, a śledzę "problemy" związane z Operą na bieżąco :slight_smile: .

Żaden tego typu mechanizm, żaden , nie jest w 100% niezawodny i bezpieczny. Hasła krytyczne lepiej trzymać w jakimś kajecie. Jeśli nie zapomnę to tak raz na dwa tygodnie robię backup wszystkich ustawień Opery, mam "jednoużytkownikową", więc jest to proste jak barszcz :wink: .

http://operawiki.info/PowerButtons#retrievewand - kliknij drugi przycisk, doda się do Moje przyciski, stamtąd przeciągnij go na jakiś pasek narzędzi. Wchodzisz na stronę logowania i klikasz ten przycisk.


(Jadwiga Poczta) #8

to ta sama strona...

robiłam ostatnia aktualkę do najnowszej wersji jak i zwykle... zniknęło mi tylko to jedno hasło :frowning: a ten przycisk co dałeś do niego link nic mi nie daje :frowning: nic nie pokazuje...

plik wan.dat, to chyba oczywiste skoro inne hasła działają? :frowning: co ja mam zrobić. pewnie hasło poszło się walić :confused: i weź tu zaufaj operze i nie zapamiętuj haseł... zaraz spróbuję z pierwszym programem jeśli dam radę. jakieś inne rady? :frowning:


(Jadwiga Poczta) #9

ok, program zadziałał :smiley: odzyskałam hasło na główną pocztę, a te z kurnika znów zaczęło samo działać o_O w każdym bądź razie - dzięki za pomoc :slight_smile: