Opera Unite udostępnianie niektórych plików


(J4ceeq) #1

Witam

Mam pytanie jak skonfigurować serwer Opera Unite tak, aby udostępniać tylko część plików z danego folderu, a nie cały folder?

Są to pliki programu tak więc nie jest możliwe przeniesienie tylko tej części plików które chcę udostępnić.

Chodzi o to, aby nie udostępniać wszystkich plików z folderu, tylko wybrane, gdyż w takim przypadku udostępniane jest sporo plików i przez co (tak mi się wydaje) opera zużywa mi ok 600-800 MB RAMu

Proszę o pomoc!


(MrAsusrp6) #2

Musiał byś stworzyć nowy folder w którym udostępniał byś pliki które chcesz, po prostu kopiujesz tam co chcesz i wtedy są one udostępnione.


(J4ceeq) #3

No właśnie chyba nie do końca bo są to pliki programu więc jak program wprowadza zmiany to musiałbym co pare minut ręcznie kopiować te pliki.

Gdzieś czytałem że jest na to sposób ale teraz nie mogę nigdzie tego znaleść


(Damian True) #4

Może to Cie nie zadowoli ale spróbuj z:

http://www.snapfiles.com/get/quickeasyftpserver.html - prosty server FTP na windowsa (jeśli znasz podstawowy angielski to nie będziesz miał problemów z konfiguracją, kilka kliknięć i gotowe, reguły udostępniania, możliwość zabezpieczenia hasłem itp), Tylko że potrzeba klijenta FTP do wgrywania plików, jednak gdy mamy tylko ściągać to opera czy inne przeglądarki posiadają klienta FTP i nie będzie problemu.

http://www.snapfiles.com/get/hfs.html - prosty serwer http, też po ang łatwo konfigurowalny też ma sporo opcji udostępniania. Można jedynie pobierać. Niektóre antyvirusy mogą wykrywać ten program jako wirus.