Opera + Wielkie lagi

Mam opere. Czy to normalne że ona tak strzasznie wolno działa? Forum obojętnie jakie włancza mi sie calutkie 5 minut a z obrazkami i flashami to już nie mówie… Może to jakieś configi?

A jak działają inne przeglądarki :?

Nie masz wirusów :?

Jakie łącze :?

Ogołnie podaj więcej informacji 8)

A konfiguracja ma tutaj małe znaczenie ponieważ Opera jest znacznie szypsza od IE i nie powinno być z tą szypkością problemów.

Może to przejściowe :roll: :wink:

To nie jest normalne. Coś masz skaszanione. Jakbym miał szukać czegoś w konfigach, to najpierw zainteresowałbym się ustawieniami ogniościanki i “antyświra” (czy ogólnie połączenia). To są najczęstsze przyczyny.

Inne - jeśli coś tam jeszcze obciąża łącze np. jakiś progs p2p, można zmienić ilość połączeń. Preferencje-Sieć. Domyślnie jest 8/20, osobiście mam 32/64.

Niedostępne z poziomu GUI w wersjach poniżej 9, opera6.ini:

[Performance]

Network Buffer=*

Reduce Max Persistent HTTP Connections=1 (0=wył)

* - ilość pamięci RAM w MB np. =16, =32. Ewentualnie jakbyś chciał dodać te wpisy to przy wyłączonej Operze!.

Fora - mi siada np. to, ale dopiero pod wieczór. Nie wiem czy to wina tutejszego serwera czy może mojego dostawcy netu->Chello.

Nie masz czasem Pandy zainstalowanej? Ten antywir strasznie spowalnia opere. Jesli tak, to trzeba dodać plik opera.exe do wyjątków wyłączonych spod ciągłego monitorowania w opcjach antywirusa.

Mam Kaspersky AntiVirus , Łącze LAN 384kb/s , kompa Celeron 1,7 , 384 MB Ram ,

Wszytskie parametry swiadczą o tym ze Opera powinna smigać bardzo dobrze.

Od kiedy się to dzieje :? oraz czy na innych przeglądarkach jest tak samo :?

Wczyściłeś historię przeglądania jak nie to wyczyść co nieco :wink:

Wyczyściłem , na IE wszystko śmigało =/. Teraz jeszcze bardzo wolno zaczęła się odpalać (jeżeli jest zamknięta). Bardzo wolno ładują się obrazy…

Zalecam ponowną instalacje Opery (Wcześniej wyeksportuj wszytskie zakładki itp)

Krok 1. Deinstlacja programu (Dodaj/Usuń)

Krok 2. Usuwasz foldery:

C:\Program Files\Opera

C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Opera

Krok 3. Sciągasz:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=509&t=29

Opcją Czysczenie Rejestru zaznaczasz co znajdzie i usuwasz.

Powtówrnie instalujesz Operę…

Nie wystarczy przeczyścić CCleanerem ?

UPDATE :

Gdzie są wtyczki w operze =p?

Wystarczy :slight_smile:

Przeinstalowałem i ze stronkami jest ok. Ale strasznie wolno (tak jak wtedy) się włancza po porownym uruchomieniu/włączeniu komputera !!