Opera, witryna poczty o2.pl jest nieosiągalna ERR_CONNECTION_RESET

na poczcie o2.pl mam tak ze blokuje mi strony,przy innych- poczcie niema nic takiego (zaloncznik zdjecie)obraz_2021-09-14_183221


obraz_2021-09-14_183221
co to za problem?

Sprawdź czy masz poprawną godzinę ustawioną :slight_smile:

tak poprawnie

To malware przekierowujące google. Przyczepiło się.
Pobierz ADWCleaner
Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść.

Jaka przeglądarka?

opera

Można jeszcze całościowo sprawdzić - zamieścić logi w dziale „Bezpieczeństwo”:
Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool .

Wtedy poprosić #iJuliusz (jeszcze nie wołamy, żeby chłopa za wcześnie nie kłopotać).

nie pomoglo

Ja już chyba wiem, pewnie otwierasz jakiś spam link z maila to go Avast może blokuje.

Zostaje 10 razy czytać nagłówek maila i nadawce przed otwarciem, nie oczekujesz że na maila wpłynie potwierdzenie wygrania w loterii np. „covidowej” to dziwne maile oznaczaj jako spam jak konta WP/O2 nie możesz zlikwidować. Mechanizm WP/O2 może za pół roku się nauczy gdzie ma przenieść dziwne maile jak nie zmieni się ich „nazwenictwo”.

Przykład z przekrętem na bitcoiny:

<a 
data-saferedirecturl="hXXps://zasobygwp.pl/redirect?sig=42f0c8ec6806b0ad3e381197589583c944c37ba8121d402449fe7ca6e6a59333&amp;url=aHR0cDovL3BsLmJpdGNvaW5iaWxsaW9uYXJpZS5wZXJldGFsLmNvbS8wZXd3&amp;platform=desktop&amp;brand=wp&amp;middleguard=true" nh-safe-redirect="" rel="noopener noreferrer" 
href="hXXp://pl.bitcoinbillionarie.peretal.com/0eww">
hXXps://bitcoin.com
</a>

Niby maskują brzydki adres ładnym a WP wykrywa podstęp i dokleja swój mechanizm ostrzegawczy:

Zamierzasz opuścić Pocztę WP. Pamiętaj, aby na stronach spoza wp/ nie podawać hasła do swojej poczty.

Nigdy też nie instaluj oprogramowania z podejrzanych źródeł.

Chcesz przejść na stronę:

rozne wiadomosci otwieram ci otwieralam zawszwe

„ci otwieralam zawszwe”

pisownia oryginalna

Mnie nie otwierałaś żadnej, popracuj nad językiem/słowotwórstwem. Zaczyna to wyglądać jakby twoim pierwszym językiem był np. śląski/kaszubski/rosyjski a potem dopiero polski/angielski/ukraiński.

poczta o2.pl mam

https://zasobygwp.pl/redirect?sig=f82cf688f34cdc331846ded362c7a4bd899c10af0a1f4db9360e560bc7f1da92&url=aHR0cHM6Ly9lbnRlci5pcHNvc2ludGVyYWN0aXZlLmNvbS9sYW5kaW5nLz9wPXpFTEpzTkpnY1dXRSUyZkVTNTVjMkRSZHN5UE5yMEdUYlZHJTJmYzdBbWw0UVdxUG5xUjNsYzdlVCUyZlJkNjMlMmJFQjIlMmZXRXBTMGtsMExtJTJmV2slMmZieGtCWFBmUjRHVzdvQ29KTmJJOFZmTmxYWnI2dE0zU3RkaWptMGxnUUFua2VQbVQ0RyUyYmVQU0ZHekNoblVjeXhmRjVpN1JmcXJENloyQ3F1ODdWNCUyYkZRQ0xya25hcyUzZCZvcmlnaW49RjFDREYyNjY0RTI5MkE2ODk3QUQzMzdGOTRDNDZBOTFFQzkxQjFGRTE2QzVFOTE2OUFDRTFEQjYwOTg5RDFFRQ==&platform=desktop&brand=o2&middleguard=true&platform=desktop&label=1&brand=o2

Nie pomogło… bo to nie to jest powodem. Zupełnie nie rozumiem pewności, z którą podano powyższą sugestię.

Inne przeglądarki działają z tą stroną? Edge?

Przeglądarka, która nie ma blokowanych przekierowań

Przeglądarka, która ma blokowane przekierowania Firefox 92.0

Przeglądarki też żyją z reklam - każda ma opcje redirect, tylko w operze jest najtrudniej. Łatwiej w chrome i edge. Najprościej firefox - lekki z dodatkami.

Nie wiem czy w opera flags jest to ustawienie:
Snap490

A kto zrozumie klikaczy?

to co zrobic-mam?

Wyłączyć redirect w opera.Szukać sposobów w google.
Znaleźć dodatek do no track redirect.
Zmienić pocztę na gmail.
W dziale bezpieczeństwo zapodać logi programu FRST.
Zmienić przeglądarkę.
Czkać na specjalistę @iJuliusz - najlepszy.

1 polubienie

Sprawdź w innej przeglądarce najpierw, przed wyciąganiem jakichś kosmicznych narzędzi

dzisaj juz dziala jak za dotknieciu czarodzejskej rozdzki