Opera zacina na najmniejszej nawet animacji

Witam. Nowa instalacja. Firefox i chrome radzą sobie bez problemu. Opera ma chyba z 5 fps przy najprostszych animacjach. Nie chce jej zmieniać, ponieważ jako jedyna z nich wyświetla zdjęcia np na facebooku bez przesadzonego kontrastu jak w systemowej przegądarce zdjęć win 7. Zastąpiłem przeglądarke zdjęć Zoonerem i tam dobrze wyswietla zdjęcia. Mam 4 rdzenie, 3GB RAM, Radeon 5770. najnowsze aktualizacje. Wie ktoś czy da sie coś zrobic z tą Operą albo żeby inne programy wyświetlały zdjęcia poprawnie bez zawyzonego kontrastu i ziarna?

W pasek adresu: opera:config [Enter] wpisz accelerarion. WebGL ustaw na 0, HW Acceleration ustaw na 0 i zapisz zmiany.

Co do przerbarwien w innych programach, musisz usunac profil kolorow: windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/change-color-management-settings

WebGL wgl nie ma. HW Acceleration było na 0. Zmieniłem na 1 i teraz działa przyzwoicie. Jak powinno być?

Btw. Porównanie jak wyświetlaja przeglądarki. z lewej opera a z prawej chrome. Tło na Operze ma idealne przejścia w szarosci a na innych tak jakby miał 256 tyś kolorów jak wyświetlacze w starych Sony ericssonach.

http://zapodaj.net/43bec2cda9687.png.html

Wie ktoś o co z tym chodzi?

Musi byc WebGL, poszukaj przez wpisanie frazy w pole. Zmiana tych dwoch wartosc

powinna przyniesc pozadany rezultat.

Co do kolorow to dodalem adres z instrukcja.

No tak tak. Napisałem swojego posta zanim przeczytałem zedytowanego Twojego :smiley: WebGL znalazł się. Obie wartości ustawiłem na 1, mimo iż klikając “domyslne” zmienia na 0 i napisałeś aby na 0 je właśnie zmienic, ale pomogło. Dzięki wielkie. A co do kolorów czeka mnie niezła lektura bo próbuje i nie moge wywołać zmian na systemowej przeglądarce zdjęć. To już temat na inny wątek. Nie chce offtopa robić bardzo. Dzięki bardzo :slight_smile:

Skoro na Operze te ustawienia u Ciebie wypadaja dobrze to tak zostaw :smiley: (takie ustawienie jest zreszta przewaznie zalecane- o ile sterowniki grafiki puszczaja)

Co do kolorow to powinno pomoc usuniecie profilu i ustawienie “moich ustawien”, wiec Ciebie interesuje instrukcja od momentu: " Aby usunąć skojarzenie profilu kolorów z

urządzeniem."

Dodane czwartek, 21 mar 2013, 00:14

Przewaznie usuniecie profilu monitora pomaga, u siebie tez to przerabialem…

Ewentualnie sprawdz w CCC czy tam nie sa przypisane jakies profile pod poszczegulne programy. Jak nie pomoglo usuniecie, to na 99 % siedzi to w CCC, nie podam gdzie bo mam Nvidie :wink:

Dodane czwartek, 21 mar 2013, 00:14

Przewaznie usuniecie profilu monitora pomaga, u siebie tez to przerabialem…

Ewentualnie sprawdz w CCC czy tam nie sa przypisane jakies profile pod poszczegulne programy. Jak nie pomoglo usuniecie, to na 99 % siedzi to w CCC, nie podam gdzie bo mam Nvidie :wink:

Wybrałem urządzenie czyli monitor. Zaznaczyłem chęć stosowania moich profili i usunąłem ten domyślny. On sądząc po nazwie był dedykowany pod mój monitor Benq. usunąłem reboot żadnych zmian. Opera i Zoomer dobrze wyświetlają. Widziałem ten problem na wielu komputerach z win 7. na xp nie miałem czegoś takiego. Nikomu to nie przeszkadza?

Przewaznie usuniecie profilu monitora pomaga, u siebie tez to przerabialem…

Ewentualnie sprawdz w CCC czy tam nie sa przypisane jakies profile pod poszczegolne programy. Jak nie pomoglo usuniecie, to na 99 % siedzi to w CCC, nie podam gdzie bo mam Nvidie :wink:

W sterach do Ati jedynie można sie bawić jakościa i kolorami wideo. nic do zdjęć czy konkretnego programu. Tylko globalne ustawienia jak kontrast itd. :frowning:

No to dla mnie to sciana. Sterowniki nvidii maja profile dla aplikacji, zdawac by sie moglo ze te amd tez. Jaka wersje sterownikow masz-najnowsze ?- bo myli mnie to ATI :wink:

Ati to z przyzwyczajenia :smiley: mam 13.1 czyli najnowsze

Dodane 21.03.2013 (Cz) 0:38

Są oczywiście zestawy ustawień, ale nie ma zadnego zapisanego. No i są do aplikacji 3d. W której ma wymuszać AA a w której nie.

Sciana. Jak tu nikt nic nie doradzi, to zaluz temat w hardware/sterowniki. Mi to wyglada na jakis problem w sterach.

Już jest luksus… Samo usunięcie profilu nic nie daje. dodałem jakis zapisany sRGB i ustawiłem jako domyślny. Teraz kolory są juz w porządku wszędzie. :smiley: Dzięks za pomoc

No i facepalm że rozwiazanie tak banalne a nie pomyślałem żeby kliknać 3 razy gdzie trzeba…

No to gitara. Jak jestes w stanie to przypomnij sobie czynnosci i podziel sie tu co by potomni mieli rozwiazanie.

To jest pod tym linkiem ale skopiuje i opiszę a ewentualnie Mod poprawi mnie no i temat wątku. A więc:

"Otwórz narzędzie Zarządzanie kolorami, klikając przycisk Start, a następnie polecenie Panel sterowania. W polu wyszukiwania wpisz zarządzanie kolorami, a następnie kliknij pozycję Zarządzanie kolorami.

Kliknij kartę Urządzenia.

Z listy Urządzenia wybierz urządzenie obsługujące kolory, którego skojarzenie z jednym lub wieloma profilami kolorów ma zostać usunięte.

Zaznacz pole wyboru Użyj moich ustawień dla tego urządzenia, kliknij profil kolorów, którego skojarzenie z wybranym urządzeniem ma zostać usunięte, a następnie kliknij przycisk Usuń.

Wybrane profile kolorów nie są już skojarzone z urządzeniem i nie są dostępne do użytku w programach używających funkcji Zarządzanie kolorami w systemie Windows do opisywania charakterystyk kolorów danego urządzenia."

Po usunięciu mamy pustą liste i pod nią przyciski Dodaj i Usuń z którego właśnie korzystaliśmy. Klikamy Dodaj i wyskakuje okienko z zainstalowanymi na komputerze profilami. U mnie znalazło się ich 5 w dwóch działach. W drugim widzimy “sRGB IEC61966-2.1”. Zaznaczamy go i OK. Okienko znika i widzimy że pojawił się jako profil do zastosowania w wybranym urządzeniu. Klikamy na niego a potem na “Ustaw jako profil domyślny” dalej juz tylko “Zamknij” i wszystko wygląda tak jak powinno :wink: