Opera - zamiana nieklikalnych linków na klikalne

Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakieś rozszerzenie, albo jakiś sposób na to, aby w Operze nieklikalne linki na stronach były zamieniane na klikalne? Wiecie o co chodzi, np. coś takiego jak to rozszerzenie do Google Chrome:

https://chrome.google.com/extensions/detail/mblbciejcodpealifnhfjbdlkedplodp#

Są tam podane screeny, więc już na pewno zajarzycie ;). Jeśli takowy sposób jest na Operę, to proszę o podanie.

Opcja 1:

Menu O -> Ustawienia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Zawartość -> Opcje JavaScript

Tu wybierasz ścieżkę do swojego katalogu ze skryptami użytkownika, a następnie wrzucasz do tego katalogu ten plik:

http://dl.dropbox.com/u/5730855/linkifier.js

Jest to plik, który już lata temu znalazłem gdzieś w sieci wraz z moimi poprawkami, bo czasami w starej wersji strony się “rozjeżdżały”.

Opcja 2 (możliwe, że takowej nie ma):

Opera od nowej wersji wspiera rozszerzenia. Można przejść do Menu O -> Rozszerzenia -> Pobierz rozszerzenia i tam poszukać, czy już ktoś takie rozszerzenie stworzył.

EDIT:

Jak już mowa o userjs, to możesz wrzucić do katalogu skryptów użytkownika również ten plik:

http://dl.dropbox.com/u/5730855/autosizer2-01.js

Sprawi on, że jak otwierasz obrazki, które są mniejsze lub większe od okna przeglądarki, to po kliknięciu w obrazek dopasuje on swój rozmiar do rozmiaru okna. (również wprowadzone moje poprawki, bo oryginał przestał działać wraz z 11 wersją Opery)

jeśli widzisz link w formie nie klikalnej np

chrome.google.com

wystarczy zaznaczyć chrome.google.com i kliknąć prawym przyciskiem myszy na zaznaczeniu, z menu wybrać przejdź pod ten adres.

Niestety, ale działa to bardzo ubogo, praktycznie ni jak się ma do tego rozszerzenia z Google Chrome. Na przykład twoje na dobreprogramy działa, jednak na pewnym warezie już nie działa, a rozszerzenie Chrome działa. Nie pobieram stamtąd “nielegalnie”, absolutnie jakby co ;). Jednak warez to skąd wiadomo, że to nie jedna z wielu stron na których twój pliczek nie zadziała a rozszerzenie do Chrome owszem.

Wiem, że obsługuje wiem. Szukałem już takowego rozszerzenia, ale nie znalazłem.

Akurat jest już takie rozszerzenie do Opery :wink:

Nie, nie o to mi chodzi.

Nie działa? Wszędzie gdzie adres zaczyna się od http:// albo od ed2k:// skrypt powinien działać. Jeśli adres jest podawany jako

, a nie

to fakt - wtedy nie zadziała.

Wadą pliczku ode mnie jest to, że ładuje się on dopiero po załadowaniu DO KOŃCA strony, tak więc jeśli strona wciąż się ładuje to skrypt jeszcze nie zaczął działać.

Aha. Jeśli możesz, to podaj linka do przykładowej strony, na której mój .js nie działa.

Linki są w pełnej postaci, czyli z http. No jak tłumaczyłem, jest to pewne forum warezowe. Tutaj nie mogę podać jego adresu, podam ci jego adres na PW.

Dodane 07.01.2011 (Pt) 21:39

Skontaktowałem się na PW z kamil_w, który pokazał mi screen, że jednak ten skrypt działa na tym forum o którym wspomniałem. Zadziwiony zbadałem sytuacje no i udało mi się naprawić.

Wydaje mi się, że powodem było któreś z moich rozszerzeń wgranych do Opery. Chodzi o to, że ja już za pierwszym razem jak wgrałem ten skrypt, to wyłączyłem AdBlocka i No Script, ale mimo to nie działał. Natomiast teraz wyłączyłem wszystkie rozszerzenia i skrypt zaczął działać. O dziwo też śmieszna sytuacja. Dlatego, ponieważ zacząłem włączać po kolei każde rozszerzenie i odświeżać stronę, aby zidentyfikować, które powoduje blokadę tego skryptu. No i nie trafiłem na takie, nagle po wyłączeniu wszystkich i włączaniu po kolei każdego na każdym działa. Dla pewności też zrestartowałem Operę z włączonymi rozszerzeniami, wszedłem ponownie na forum no i skrypt działa, czyli jest w porządku.

Dziękuję ci bardzo za pomoc.