Opera10-zmiana wyglądu, brak PL?

Mam pytanie. Jak w Operze10 zmienić (usunąć) opcję, że przy ładowaniu strony na pasku adresu (tam, gdzie wpisuję np http://www.dobreprogramy.pl) nie wyświetlało się ile elemetnów jest załadowanych ipt, żeby nie było tego paska postępu tylko cały czas pasek adresu, albo by ten pasek postępu był na dole przeglądarki. Drugie pytanie to czy da się umieścić zakładki od razu pod paskiem adresu tak jak np w ff? No i jeszcze ostatnie pytanie. Czemu mimo wybrania w opcjach języka PL nie zmienia mi się język menu przeglądarki. W sumie umiem angielski i wiem o co chodzi ale dlaczego po zaznaczeniu polskiego nie zmienia się? (wszystko mi podkreśliła w tym poście Opera że same błędy mam). I jeszcze jedno. Jak zmienić aby pobierane pliki nie były wyświetlane w kartach tylko w osobnym oknie, bo przeglądając w kilku kartach to jest to dodatkowa i można zamknąć przez pomyłkę a tak to okno zminimalizować można i nie ma się dodatkowej karty.

najpierw zainstaluj spolszczenie:

http://rapidshare.com/files/240805807/pl.lng.html

Potem Tools>preferences>na dole masz Language>klikasz na Details>wybierasz ten plik językowy

Potem Narzędzia>wygląd>paski narzędzi>pasek postępu>pokazuj podczas ładowania

Co do pozostałych pytań. Ustawiasz tam wszystko jak ci odpowiada.

No właśnie nie mogę zmienić aby karty były poniżej paska adresu:/ Albo mogą być na samym dole albo nad paskiem adresu. To samo pasek adresu, albo na dole albo pod kartami.

i tak ma być niestety, a może się mylę. #-o

Zrób jeszcze coś takiego:

Narzędzia>wygląd>panele>położenie paneli wybierz Ukryj i zaznacz Pokaż przełącznik paneli przy krawędzi okna i teraz masz ciniutki przycisk przy lewej stronie. Kilk i masz dostep do klienta poczty itd

Ok, zastosowałem się do tej ostatniej porady;] Jest jeszcze problem z tym że mi podkreśla na czerwono wszystko co piszę, a menu po polsku. No ii nie działają np gry na wp.pl:/

ad1 w oknie gdzie piszesz post kliknij prawym>language>add/remove… i zaznaczasz polski. Zacznie pobierać i spyta, który ma być domyślny to zaznaczasz polski .

ad2

Wyłącz przeglądarkę i zainstaluj Java Sun 6 update 14

i Adobe Flash Player 10

Mam zainstalowaną Operę 9.64 (tą przed 10) i tam mi działają gry a tu nie:/ I pisownia była od razu ok/

skopiuj pliki

NPSWF32_FlashUtil.exe

flashplayer.xpt

NPSWF32.dll

z C:\Program Files\Opera\program\plugins

do C:\Program Files\Opera 10 Beta\program\plugins

Dzięki. Nie było tam tych plików ale skopiowałem resztę i pomogło. Języki też skopiowałem z 9.64 i pomogło:)

Dodane 04.06.2009 (Cz) 22:23

Jeszcze jedno pytanie. Jak w operze 10 ustawić żeby pobierało pliki po naciśnięciu pobierz. Np na gmailu dostałem pliki spakowane do *.zip i nie mogę pobrać. Klikam i jest nieaktywne. Również jak się wylogowywałem to nie wylogował się w danej karcie tylko otworzyła się nowa karta w której byłem wylogowany, a po lewej stronie karta jako zalogowany:/