Operacja anulowana z powodu ograniczeń nałożonych przez admina

Wiem że na tym forum pojawiło się już kilka tego typu postów z tym tytułem lecz jestem kompletnie bezradny. Otóż mój problem jest taki jak w tytule. Nie mogę praktycznie nic na kompie zrobić. Kiedy chce wejść do panelu sterowania pojawia się komunikat z tytułu, to samo jak chce wejść np. w właściwości mój komputer i prawym przyciskiem na właściwości. Jednym słowem czego bym nie chciał zrobić w kompie pojawia się ten komunikat. Znalazłem ponoć rozwiązanie tego problemu w sieci https://polarize.ru/pl/igry/operaciya-otmenena-iz-za-ogranichenii-reshenie-problemy-operaciya/?fbclid=Iwbt1via1qwwkc2ssfu0sy7c6qhr8e4curh64j8vglc0pz0mglc0pz0mglc0pz0mglc0pz0mnsmuYQby2wJibmeiHnQwVHB61Bj9rA i chciałem was zapytać czy korzystaliście kiedyś z programów z tego poradnika. Jakie kroki powieniennem według was podjąć żeby móc rozwiązać ten problem. Jakie wy programy ewentualnie byście polecili do rozwiązania tego problemu. Korzystam z systemu operacyjnego Windows XP

Na tej stronie nie ma zadnych programów do naprawy tego rodzaju rzeczy. Jest tam tylko wskazówka że przyczyną może być zawirusowanie systemu i nazwy skanerów.
Naprawa zaś polega na zmianie opcji w edytorze zasad grupy lub zmianie wartości w rejestrze. Tyle tylko ze dotyczy to systemów od Win 7 do Win 10.
Jak to jest w Xp to musiałbyś wygoglować problem z dołaczonym wyrazem “Windows Xp” poniewaz ja już go nie pamiętam od strony rejestru i edytora. Za stare czasy.
Można jeszcze spróbować przeskanować system Xp (o ile nie 64b) programem FRST. Być moze logi coś pokażą. No i na pewno jakimś skanerem AV. Jeśli nie mozna go, pobrać lub uruchomić z systemu to poprosiś kogoś by ściagnął jakiś bootowalny skaner i wypalił.
P.S. W Xp z poziomu trybu awaryjnego było coś takiego jak ostatnia dobra konfiguracja

@anon44497448 Ale na tej stronie jest opisane krok po kroku co by należało zmienić w rejestrze. Do edytora grup lokalnych nie mam dostępu więc jest to najprawdopodobniej edycja Home. Wydaje mi się że na tej stronie jest pokazane możliwe rozwiązanie za pomocą edytora?

Skoro system ma już tyle usterek, to uważam, że powinieneś wykonać próbę jego naprawy bez utraty danych, czyli inaczej mówiąc naprawę przez nadpisanie systemu.
Warunkiem jest posiadanie nośnika z system WinXP, z wersją znajdującą się w komputerze.
Należy jednak wiedzieć, że naprawa Windows’a przeprowadzona w taki sposób nie usuwa poważnych uszkodzeń w rejestrze systemu i z tego powodu może być nieskuteczna.

@Astor444 masz na myśli ponowną instalacje systemu?

Owszem jest napisane ale na pewno dotyczy to od 7 wzwyż.
Zacznijmy od rozważenia czynników, które prowadzą do takich negatywnych konsekwencji w systemie operacyjnym Windows 7 8 10.”
Czy równiez w Xp.? Nie zauwazyłem by go wymieniono. Nie mam Xp więc nie mogę sprawdzić czy są tam takie wartości a jeśli ich nie ma czy można je tam bezpiecznie wstawić.

Nie! Jak napisałem, chodzi o naprawę systemu przez jego nadpisanie. W czasach Windowsa XP był to dość popularny sposób na wyjście z problemów i to bez utraty danych. Po prostu braki w systemie i przeinaczenia są naprawiane z płyty instalacyjnej. Na pewno znajdziesz to rozwiązanie w sieci.

A że tak zapytam. Może być to działanie jakiegoś wirusa komputerowego? Jeśli tak to jakiego typu to może być wirus. Nwm np. rootkit?

Może tak też być! W tym celu musisz zmienić dział na tym forum na dział Bezpieczeństwo. Tam przedstaw ten temat z załączeniem odpowiednich logów z programu FRST.

1 polubienie

W pierwszym poście napisałem

Jasne dzięki