Operacja anulowana z powodu ograniczeń nałożonych przez admina

Wiem że na tym forum pojawiło się już kilka tego typu postów z tym tytułem lecz jestem kompletnie bezradny. Otóż mój problem jest taki jak w tytule. Nie mogę praktycznie nic na kompie zrobić. Kiedy chce wejść do panelu sterowania pojawia się komunikat z tytułu, to samo jak chce wejść np. w właściwości mój komputer i prawym przyciskiem na właściwości. Jednym słowem czego bym nie chciał zrobić w kompie pojawia się ten komunikat. Znalazłem ponoć rozwiązanie tego problemu w sieci https://polarize.ru/pl/igry/operaciya-otmenena-iz-za-ogranichenii-reshenie-problemy-operaciya/?fbclid=Iwbt1via1qwwkc2ssfu0sy7c6qhr8e4curh64j8vglc0pz0mglc0pz0mglc0pz0mglc0pz0mglc0pz0mglc0pz0mglc0pz0mglc0pz0mglc0pz0mglc0pz0mnsmuYQby2wJibmeiHnQwVHB61Bj9rA 8 i chciałem was zapytać czy korzystaliście kiedyś z programów z tego poradnika. Jakie kroki powieniennem według was podjąć żeby móc rozwiązać ten problem. Jakie wy programy ewentualnie byście polecili do rozwiązania tego problemu. Korzystam z systemu operacyjnego Windows XP

  1. Nie duplikuj postów.

image

  1. Rozwiązanie:
    Podczas uruchamiania systemu spam na F8 i uruchom system w trybie awaryjnym. W wierszu poleceń wklep: net user awaryjny /add
    zrestartuj komputer tym razem w normalnym trybie i zaloguj się na to nowe konto. potem w panelu sterowania ustaw siebie jako administratora i zaloguj się na swoje konto, tamto usuń.

Miałem podobnie z Windowsem 8.1, nie mogłem nic zrobić, chyba nawet programu zainstalować, bo “nie byłem administratorem”

Miałeś tylko jedno konto na kompie?

Tak.

Ok. Dzięki. Odezwę się w razie czego i sorry za powielanie tematu ale zgłosiłem się z moim problem do innego działu na tym forum ale przekierowano mnie ostatecznie tutaj

Pomogło?

Jeszcze nie sprawdzałem ponieważ chwilowo nie mam czasu. Sprawdzę to w najbliższym czasie. Jeszcze raz wielkie dzięki za dobrą rade

@anon37220909 Zrobiłem tak jak powiedziałeś lecz nie odniosło to żadnego skutku. Ogólnie nie mogłem uruchomić trybu awaryjnego po wciśnięciu klawisza F8 więc wpisałem w uruchom msconfig i wybrałem uruchamianie selektywne ale to też nie pomogło i nie włączył się tryb awaryjny. Było w komputerze tylko jedno konto z nazwą użytkownika. Jednak gdy uruchomiłem cmd i wpisałem net user to wyświetliło mi się Admin czyli to konto użytkownika ale nie pod nazwą użytkownika tylko jako Admin Administrator. Sprawdziłem czy to konto jest aktywne. Pisało że tak. No i konto pomocnicze czyli Gość. Więc postanowiłem zastosować się do twojej metody w trybie normalnym. Co jeszcze bardziej ciekawe gdy uruchomiłem cmd jako admin i chciałem dodać nowego użytkownika to pojawił mi się błąd typu błąd 5 odmowa dostępu. Natomiast jak chciałem to zrobić uruchamiając cmd normalnie klikając lewym przyciskiem myszy. Więc utworzyłem to nowe konto w trybie normalnym będąc na koncie administratora(nazwa użytkownika widoczna w komputerze w cmd pod nazwą Admin). Udało się. Utworzyłem nowe konto pod nazwą awaryjne na zwykłych uprawnieniach. Próbowałem aktywować to konto jako konto admina żeby usunąć tamto stare konto które było widoczne w systemie pod nazwą użytkownika, a w cmd pod nazwą Admin. Więc dezaktywowałem(nie usuwałem) to poprzednie konto które było widoczne w systemie pod nazwą użytkownika, a w cmd pod nazwą Admin i przełączyłem się na to nowe konto, które nazwałem jako awaryjne. Zalogowałem się na to konto które nazwałem awaryjne ale komunikat nie zniknął. Co bym nie chciał zrobić pojawia się komunikat “Operacja anulowana z powodu ograniczeń nałożonych przez admina”. Na dodatek straciłem dostęp do konta które było widoczne w systemie pod nazwą użytkownika, a w cmd pod nazwą Admin. Próbowałem przez CMD je przywrócić czyli aktywować na nowo ale nic z tego. Usunąć to konto pod nazwą awaryjne ale też nic. Pojawia się komunikat Błąd 5 Odmowa systemu. Szczerze zaczynam myśleć że może to być jakiś wirus. Nawet jak chce np. poprzez uruchom włączyć np. msconfig to pojawia się komunikat Odmowa dostępu ze względu na ograniczone uprawnienia. I teraz mam błąd jak w tytule wątku czyli " Operacja anulowana z powodu ograniczeń nałożonych przez admina", błąd w cmd czyli odmowa dostępu i na dodatek odmowa dostępu ze względu na ograniczone uprawnienia gdy próbuje uzyskać dostęp do jakiegoś narzędzia. Czy może być to wirus? Wszystko dzieje się to teraz na nowym koncie “awaryjne”. Co bym mógł np. zrobić w rejestrze systemowym?

@hutsaloviaheslav1998 Przecież @anon37220909 ci nie odpisze ponieważ usunął konto na forum.

Pozdrawiam!

Ok. A kto może pomóc. To forum jest moją ostatnią deską ratunku. Chce się czegoś nauczyć i dowiedzieć

W sumie to zależy mi na tym ponieważ ekspertem jeszcze nie jestem ale chce się czegoś dowiedzieć

Zainstaluj od nowa “na czysto” Windowsa.

Format traktuje jako ostateczność. Jak wszystko inne nawali

Może modernizacja i używanie GNU/Linux lub Windows 10.

Dla mnie może być ale to nie mój komputer tylko siostry. Nie chce innego systemu. Chce zostać przy XP. Po za tym mówiłem że chętnie bym się dowiedział czegoś ciekawego w kontekście rozwiązywania tego typu problemów. Format/inny system operacyjny traktuje jako ostateczność

Nie wiem co robiłeś wchodząc przez msconfig ale wejscie w tryb awaryjny nie polega na wybraniu trybu selektywnego bo wtedy wchodzisz w tryb normalny ze zmniejszona ilościa usług i sterowników.
Wejdz na te stronę i tam na końcu jest opis jak to się robi w Xp. Z obrazkami.


Co do wirusa? Możliwe ze tak jest. Gorzej jak rootkit.

To ma wsparcie XP - Windows 10:

Niby była też apka co nie miała wsparcia dla Windows 8 - 10 ale nie umiem jej znaleźć.

Ok. Dzięki. Sprawdze i w razie czego się odezwe

A mam jeszcze pytanie odnośnie tego co tu napisałem:

Jeśli chciałbym to wszystko zrobić jeszcze raz co opisałem wyżej na tym koncie Admina do którego teraz nie mogę uzyskać dostępu w wyniku machinacji dokonanych powyżej to w jaki inny sposób mógłbym aktywować spowrotem to konto jeżeli próbuje to zrobić poprzez cmd i dostaje komunikat: Błąd 5 czy coś takiego. Jest jakiś sposób żeby to obejść i wrócić spowrotem do tego starego konta?

Jak mnie pamięc nie myli to wejście w tryb awaryjny w Xp polega na tym.

porada nieobecnego już “anona” dotyczyła działania w trybie awaryjnym.

P.S. Obejrzyj, pare razy. pomału by zrozumieć.