Operacje w Perlu

Witam,

Mam drobny problem a mianowicie jak rozdzielić operacje  w perlu przykładowo  mam :

 

#!/usr/bin/perl

$nowy=“5”;
$nowy2=“8”;
print $nowy+$nowy2;
print $nowy-$nowy2;

 

A teraz pytanie jak rozdzielić te działania żeby  się nie mieszały bo jak tak pisze to nie wychodzi przykładowo z pierwszego 13 a z drugiego -3 tylko to się miesza i perl zwraca 13-3.

Proszę o pomoc.

Musisz dodać “\n” na końcu każdego wyświetlanego wiersza.

Dzięki odpowiedz niby banalna bo wystarczyło dodać znak specjalny a próbowałem choć cos mi wcześniej nie wychodziło i to mnie zmyliło :smiley:

Jeszcze jedno teraz rzeczywiście działania są oddzielnie ale nie mam wyniku tylko perl dosłownie zwraca np. 5+8 a nie od razu 13 co jest jeszcze nie tak?

Ktoś wie ?

 

$nowy=5;

$nowy2=8;

print $nowy+$nowy2."\n";

print $nowy-$nowy2."\n";

//13

//-3

tylko dlaczego potrzebna była ta kropka bo zwykle kropki używa się do łączenia łańcucha znaków w perlu tak ?

Nie znam perla, ale zgaduję że to jest znak konkatenacji. Czasami zamiast . jest +

Konkatenacja jest potrzebna ponieważ print wyświetla 1 argument który jest stringiem, pisząc tak:

print $nowy-$nowy2 “\n”

przekazujesz 2 różne stringi, więc albo będzie błąd wykonania albo tylko pierwszy string. Musisz albo zrobić tak:

print $nowy-$nowy2;

print “\n”;

albo użyć konkatenacji w celu złączenia stringów w jednego.

 

Dzięki za dobre wytłumaczenie, to by pasowało bo w perlu zamiast “+” używa się “.”