Operating system not found

Witam

Mam taki problem z systemem XP, że przy włączeniu komputera wyskakuje właśnie ten komunikat: “Operating system not found”

Co to może być? Zaznacze, że na tym systemie pracuje już ponad rok.

Nadszedł czas na format . Po prostu BIOS nie wykrywa ci systemu . Myślę że to może być coś z boot loaderem . Spróbuj naprawić Mbr w konsoli odzyskiwania …

System operacyjny nie załadowany.Prosze o biiższe szczegóły…

Zgadza się - spróbuj naprawić sektor startowy, a jak nie to po prostu zrób instalację nakładkową - tak będzie najszybciej i najłatwiej.

Sprawdź czy nie zostawiłeś dyskietki w napędzie.

Ok zrobie nakładke i zobaczymy co dalej

Edit: Nie ma dyskietki, mam laptopa

Dodane 29.10.2009 (Cz) 15:52

Przy próbie naprawy windowsa wyskoczył mi taki komunikat: “Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze. Sprawdź czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściewie podłączone do komputera…” itd. Więc co teraz?

to

Ok może lamersko to zabrzmi ale jak w laptopie mam to sprawdzić? :oops:

Dodane 30.10.2009 (Pt) 13:37

Dodam że komputer działał normalnie i podczas pracy wyłączył się. A po ponownym włączeniu wyskoczył właśnie ten komunikat Operating system not found

Pod spodem laptopa masz kilka śrubek, po odkręceniu których będziesz miał dostęp do “wnętrzności” laptopa. Jedna z nich odpowiada za RAM, jedna za dysk itp. Popróbuj.

Łatwiej sprawdzić w BIOSie czy dysk jest wykrywany (można to także odczytać z ekranu POST tuż po uruchomieniu komputera).

Więc tak.BIOS dysk raz widzi raz nie widzi więc najprawdopodobniej dysk padł. :frowning:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Niekoniecznie - może uszkodzona jest poprostu taśma łącząca dysk z płytą główną, lub jest luźna. Rozkręć, dociśnij etc.