Operating system not found

Witam! W czasie grania na laptopie Hp g6000 nagle lapek się wyłączył i już nie chce się włączyć. Pragnę dodać ze przy włączeniu wyskakuje komunikat Operating System Not Found. proszę wszystkich o poradę! POMOCY!

Czy pojawia się przy uruchamianiu laptopa blue screen ? (niebieski ekran z informacją o problemie) jeśli tak to napewno bedą tam kody błędu, podaj je, z tego co piszesz ja bym zrobił reinstalacje czyli naprawe systemu z płytki gdzie jest system, nie instalowanie od nowa tylko naprawa systemu gdy pojawi się informacja o naprawie literka “r” i naprawi nam system nie kasując nam naszych danych nic co masz już na komputerze nie zostanie utracone, nie wykluczone też że przegrzewa się tobie układ graficzny czyli karta graficzna

spróbuj wejść do konsoli odzyskiwania systemu i uruchom: fixmbr

Być może popsuł się rekord MBR partycji startowej,

przy okazji sprawdź czy ta partycja jest aktywna

a jak uruchomić tę konsolę?? przypominam że przy włączeniu wyskakuje mi cały czas napis operation system not found

Dodane 12.03.2011 (So) 17:20

nie nie pojawia się niebieskie tło tylko czarne. a jak naprawić system?

włóż płytę instalacyjną z windowsem, jak się wczyta to będzie chciał albo instalować system albo naprawiać, nie pamiętam teraz dokładnie gdzie ale tam jest gdzieś opcja wejścia do konsoli odzyskiwania (interfejs jak zwykły DOS), jak tam się dostaniesz to wpisujesz fixmbr i enter.

a naprawienie systemu z płyty instalacyjnej coś da?

a jak spróbować tej partycji recovery??

u mnie to się robi klawiszem f12 ale to nic nie daje

F12 to się wchodzi do boot menu - Setup otwiera się klawiszem F10 - powinna się ta informacja pokazać przy uruchamianiu komputera w lewym dolnym rogu ekranu laptopa.

Myślę, że w tym przypadku wystarczy jednak polecenie fixmbr z konsoli odzyskiwania. By ją uruchomić, wkładasz płytę. Gdy wyświetli się instalator systemu, klikasz R i wpisujesz hasło adminstratora. Potem to już wiadomo co.

Myślę, że nie ma sensu bawić się z partycją Recovery, gdyż można to załatwić jedną komendą.

No chyba że ona nie pomoże (w co wątpię), to wtedy można się zabawić.

Jeżeli nie możesz uruchomić Recovery, zrób tak. Odłącz zasilanie, wyjmij baterię CMOS znajdującej się na płycie głównej. Odczekaj z minutę i podłącz ją z powrotem. Potem spróbuj jeszcze raz podczas startu nacisnąć F12.

Dodane 16.03.2011 (Śr) 21:01

Zapomniałem jeszcze o jednej istotnej sprawie, tak w razie niejasności.

W przypadku, gdy po włożeniu płyty instalator się nie uruchamia, w BIOSIE musisz ustawić pierwsze urządzenie rozruchowe jako napęd CD-ROM.

A zakładając (hipotetycznie), że i do BIOSU nie możesz się dostać (zarówno jak i do Recovery), musisz zrobić trick z CMOS.

Czyli cały cyrk polegał na pomyłce klawiszy. I po co ja się tak rozpisywałem :slight_smile:

Co do tematu, pozostaje przy tym, co pisałem wcześniej. Najpierw spróbuj fixmbra. Jeżeli nie zadziała, możesz spróbować Recovery.

Wiem że u mnie jak się naciśnie ESC to pojawiają się informacje o laptopie