Operation Flashpoint 2 strasznie przycina

Witam. Dostałem grę Operation Flashpoint 2 z czego jestem bardzo zadowolony. Niestety moja konfiguracja laptopa za bardzo nie spełnia wymagań i gra strasznie przycina. Obniżyłem już opcje grafiki w grze do minimum i zbytniej różnicy nie widać. Procesor 1,83@1,83GHz 2GB RAMu, karta grafiki GeForce 8400M GS natomiast minimalne wymagania do gry to: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP SP2/Vista. I mam takie pytanie, czy można (jak?) coś podkręcić w tym lapku, np. procek (powtarzam, że jest to laptop model HP dv 6700) lub dokupić RAM, żeby gra i inne podobne tak nie przycinały? Czy to coś da? Ciekawostką jest to, że jak miałem zainstalowaną Vistę (obecnie win7), to gra już cięła na samym poczatku przy reklamach a w win7 takiego czegoś nie ma i w grę w miarę da się grać tylko, że jak powiedziałem strasznie tnie i nie ma szans w pojedynku szybko wycelować. Jakieś porady? Liczę na waszą pomoć o ile jest taka możliwa. P.S Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.