Operator internetowy-który najlepszy?

“512kb to predkosc sprzed 3lat”

  • Zależy dla kogo. Ja teraz mam gorszą prędkość, a jakbym miał 512 to bym chyba poszedł na pielgrzymkę z radosci.

nie wiem czy u Ciebie będzie możliwość połączenia tego neta ale ja mam EN+: www.enternetplus.pl za 110 zł mam 12mb/1,5 w dzień i 24mb/4mb w nocy nieźle smyra.

To na 100% jakiś kablowy, tak? Wydaje się trochę za tani jak na 12mb :twisted: . Neostrada oferuje prędkość 7mb za 160zł, BlueConnect HSDPA też 7mb, ale limit 10GB też 160zł. Ciekawe czy w Łodzi jest możliwość podłączenia.

ja mam światłowód pociągnięty do bloq, a dalej to skrętka do mieszkania. bez limitów, bez dodatkowych opłat…

  • Czyli to już wyklucza możliwość podłączenia u mnie. A wiesz może jak mają z radiowym?

nie mam pojęcia, musiałbyś zadzwonić zapytać.

no i trzeba pamiętać jeszcze by doliczyć cene abonamentu. ale w przypadku netii/dialogu abonamnetu socjalnego

wspolczuje, ja juz bym sie nie umial poruszac z taka pred

a czemu tak masz? wzgledy ekonomiczne, techniczne, czy wiecej nie potrzebujesz?

Dodane 05.01.2009 (Pn) 20:34

szczerze to nei rozumiem po co komu predkosci rzedu 10-20Mb? do grania, sciagania filmow, przegladanai www?

wg mnie predkosc 1-2Mb sa w zupelnosci wystarczajace, kwestia tylko znalezienia dobrej ceny, dobrej jakosci,

Ci ktorzy moga maja z kablowki, inni z linii telefonicznych, rezygnuja z tp, a bezprzewodowe wg mnie nie sprawdzaja sie poza terenem wiekszych miast, tam juz nie osiagaja predkosci z reklam :wink:

pzdr

  • Techniczne… Kablowego u mnie niestety nie ma :frowning: TP ma już zamontować linię od 14 miesięcy i nadal nic… Mam radiowy prędkość jakieś 40kb download i 10kb upload + 1000ms ping :x . Z tego co wiem to wychodzi jakiś satelitarny internet Tooway, tyle, że mówili, że możliwość podłączania będzie do 1 Stycznia, a jakoś nadal nie ma takiej możliwości… Czekam już z niecierpliwością na ten satelitarny, ponieważ to jedyne rozwiązanie dla mnie.

szkoda ze nie zapytales wczesniej, to akurat wiedzialem ze 4x szybciej w netii to tylko na ich linii, tylko w big city i chyba trzeba miec do tego jeszcze telefon u nich, a nie tylko sam net

a z jakiego miasta jestes?

Toś się chłopie zatrzymał z 15 lat temu. Teraz każdy operator ucieka od linii TPSa. Dialog, Netia czy największy operator niezależny Multimedia (którego sieć powstała na bazie telekomunikacji lokalnych).

Multimedia pracuje tylko na swoich łączach, Dialog ma bardzo rozbudowaną swoją sieć na Dolnym Śląsku. Zresztą długo by tu wymieniać.

Odnośnie zapytania autora, popytaj czy nie ma u ciebie lokalnego providera neta dostarczającego sygnał po kablu. Tacy mają bardzo konkurencyjne oferty. Ja np za łącze symetryczne 1 Mb/s płacę 35 zł miesięcznie. Łącze jest bardzo stabilne (2 góra 3 przerwy w dostawie sygnału w ciągu roku). Zaletą takiego rozwiązania jest szybka reakcja w przypadku awarii, a nie jak w przypadku TPSa doprosić się techników to trzeba czekać kilka dni.

Z kablami od operatorów masz rację. Teraz telefon i internet mam na kablach tpsa (1Mbit + lepszy telefon do wygadania, oba z netii). Pod koniec lutego kończy mi się umowa za internet i po telefonie na infolinię netii udało mi się u konsultanta załatwić pociągnięcie ich kabla do mojego bloku. Tak więc w tej samej cenie będę miał internet 4Mbit. Oczywiście kabelek pociągną za darmo, mnie tylko czeka opłata 20zł za aktywacje neta i 1zł za telefon.

Co do zgłaszania awarii w tpsa sę nie zgodzę. U mnie są na drugi dzień rano. Co do jednego mogę się przyczepić, technicy często mylą się w podłączeniu kabli :stuck_out_tongue: Potem nie wiadomo skąd mam inny numer telefonu…

W pracy mam NEO, po zgłoszeniu awarii raz na techników czekaliśmy tydzień.

W domu net od ISP lokalnego po zgłoszeniu awarii w godzinach ich pracy na techników czekam pół godziny.

:slight_smile:

idealnie pod temat watku: Operator internetowy-który najlepszy? (na linii tp): - artykuł z gazeta.pl , co myslicie? tylko nie wiem co to jest za portal Verivox.pl ktory robił te badania!?

Dodane 03.02.2009 (Wt) 4:00

nie wiedzialem ze multimedia ma swoje kable ? tzn nie sa to linie telefoniczne, prawda?

mialem kiedys net z MultiMedii, ze 4lata temu, i szczerze nie bylem zadowolony z niego, ale to jedyne bylo pociagniete do bloku, potem jakas osiedlowa sie utworzyla dopiero i jakos to bylo

Nieprawda są to ich własne linie, jak u nas powstawał telekomunikacja lokalna (które to wszystkie wykupiła Multimedia) to było rozkopane pół miasta.

ale te kable maja jakas ograniczona przepustowosc ? nie uda sie na z nich wyciagnac 100Mb/s jak ze swiatlowodów e-wro dialogu u mnie we wrocławiu??