Operatorzy komórkowi, trochę się pozmieniało?

Witam serdecznie, jak to jest? Czy telefon który otrzymamy od operatora plus, orange, t-mobile nie posiada loga (orange) i nie jest już brandowany (nie posiada charakterystycznych dla danego operatora oznaczeń w oprogramowaniu (t-mobile - tmobile omnix, etc…)) tak jak to miało miejsce kiedyś?

Bo widziałem Xperie Z od operatora tak mi właściciel mówił bynajmniej i był to telefon z orange- czysta! Czy teraz jest faktycznie tak, ze telefon od operatora = telefon od producenta (sony)

Czekam na Wasze opinie! :slight_smile:

Nic się zmieniło, nadal jest to brandowane (przeważnie… jak masz szczęście to nie będzie brandowany).

Na początku roku kupiłem Note 2 w Play i niestety jest brandowany, z tego co czytałem to najgorzej bywa w Orange i tam nawet logo potrafią dać na telefonie.

Ps. Może wymienił oprogramowania na “czyste” w telefonie :wink:

Zgadza się, nawet ściągają simlock za prawie 80 zł, dla telefonu który jest warty 200-250 zł za nówkę. Nawet na Androida (jakiś tańszy HTC).

Nie ma żadnego problemu z wgrywaniem czystego oprogramowania, przez Odin u Samunga, czy przez Flashtool o SE/Sony. Jeśli wgrasz oryginalny czysty ROM producenta gwarancji nie stracisz.

iOS póki co jest zawsze czysty;-)

A w sony xperia z soft jest brandowany czy nie? I od czego to zalezy, że raz jest a raz nie? :slight_smile:

To zależy od szczęścia :wink: