Opine na temat telefonów? 1z3 jaki wybrać?

Witam wszystkich użytkowniów

O tuż mam do kupienia trzy telefony :

HTC HD 2

HTC Touch Pro 2

Apple iPhone 3GS 16GB

I mam dylemat jaki wybrać telefon z powyższych. Prosił bym was o pomoc i opinie na każdy z wymienionych telefonów

Dziękuję za waszą pomoc

To ma być telefon czy zabawka??

Miałem dotykowego samsunga i… wróciłem do klawiszowca Nokii - nigdy więcej dotykowego telefonu nie kupie - to jest po prostu zabawka żeby się pochwalić przed innymi a nie telefon do użytkowania.

Pozdrawiam.

Na Twoim miejsciu brałbym HTC Touch Pro 2 spowodu tego, że posiada WM i mnogośc apliakcji na niego, dobre WI-FI oraz qwerty a bez tego ciężko się pisze. Sam posiadam Omnie i wiem jak to jest klepać rysikiem w ekran :x

Ja polecam HTC HD2. A tutaj obszerna recenzja na jego temat:

http://www.frazpc.pl/artykuly/835/HTC/HD2/Powrot/krola

Ja brałbym HTC Touch Pro 2 - ze względu na fizyczną QWERTY, która jest najwygodniejsza, poza tym przybliżanie zdjęć i stron internetowych jest proste dzięki zoombarowi. Poza tym ma najbardziej uniwersalny ekran oporowy - działa bardzo lekko (jest tak w Diamondzie 2 - to w sumie to samo co TP, tylko bez klawiatury). HD2 to też świetny sprzet - nie ma klawiatury, ale ma mocny procesor, dużo RAM-u i niestety ekran pojemnościowy.

iPhone to też niezły sprzęt, ale też niestety ekran pojemnościowy i strasznie zamknięty system. Dla mnie to bardziej zabawka. Multitouch najbardziej przydaje się w grach, do stron internetowych i zdjęć są zastępniki (choćby wspomniany zoombar).

Dotykowy szajsung… To ja się nie dziwię, że masz takie nastawienie do ekranów dotykowych. :stuck_out_tongue:

To nie ma być zabawka, gry mnie nie interesuja na te telefony. Jak coś to tylko Aplikacje. Nie stety mamy taki wybór w telefonach że aż musze spróbować dotykowca :slight_smile:

Aha dodam żę telefon bedzie często kożystał z internetu. a jak jest z awaryjnością tych telefonów jak ktoś wie? i tak samo interesowala mnie żywotność baterii?

Tym co sie wypowiedzieli To Dziękuję :slight_smile:

  1. Do Internetu wszystkie są dobre, ale w iPhonie nie zobaczysz żadnej strony z Flashem (bo go po prostu nie ma). Apple nie chce Flasha, więc można o tym zapomnieć (za to kocham tę firmę :smiley: ). Na WM wgrywasz Skyfire i flash działa w pełni.

  2. Co do awaryjności ciężko powiedzieć - prawdopodobnie nie będzie działać 15 lat, ale te kilka lat myślę, że spokojnie podziała.

  3. Żywotność baterii jest uzależniona od sposobu korzystania - gdy uśpisz, położysz i nie dotkniesz wytrzyma nawet 4 do maks. 5 dni. Przy intensywnym korzystaniu padnie w ciągu 1 dnia a nawet krócej.

Otóż żywotność baterii we wszystkich tych modelach jest poniżej krytyki.

Nie można już tego sprzętu nazwać telefonem gdyż z założenia go nie przypomina.

moja opinia

Te niby telefony to porażka. Duże jak cegła, nieporęczne, wolniejsze od starej nawet noki 3310. Baterie działają bardzo krótko z reguły przy średnim użytkowaniu ok 2,3 dni gdyż ogromne wyświetlacze pożerają mnóstwo energii. Przeglądanie stron jest kłopotliwe gdyż ładują się one o wiele gorzej niż na standardowym komputerze.

Co do baterii to się zgadza od użytkowania ale czy tak z 2 godz. siedzenia w internecie telefon się nie rozładuje a internet domowy nie można porównywać do domowego tylko wczytywanie stron jest istotne bo to jest wiadoma sprawa. A jeszcze jedna sprawa bardzo mnie ciekawi otóż iPhone 3GS zrobil rewelacyjny wyświetlacz (szkiełko ochronne) które nie zostawia odcisków palców? czy HTC-ki też coś takiego posiadają?

Sam wybrałbym coś z HTC na Iphona tych “poważnych aplikacji” nie ma za wiele. No chyba że interesują cię aplikacje typu “kompas” lub program do blokady klawiatury…

a czemu takie proste urządzenie miałoby mulić? to tak jakby kalkulator miałby mulić :roll:

akurat iPhone jest sporo szybszy niż telefony z WM :wink:

na HTC masz kawałek folii nad ekranem, jak naprawdę mocniej upadnie to się wylewa LCD, w iPhone najwyżej pęknie to szkło, dotyk itd. wszystko widać tylko pęknięcia przeszkadzają…

na co ci flash? :stuck_out_tongue: reklamy? żałosne, mulące stronki? masz aplikację osobną YouTube, po co więcej? niech ludzie przechodzą na HTML5, na pewno będzie to lepsze niż dalsze ładowanie się w flasha…

nawet jak uśpisz iPhone i muzykę będziesz słuchał ciągle to te 3dni wytrzyma (po całym dniu słuchania muzyki to nawet do 75% baterii nie doszło)

to rozumiem bo przy folii dotykowej to po prostu trzeba mieć wprawę, zwłaszcza przy małym ekraniku, ale przy iPhone to SMS to przyjemność, aż chce się pisać :stuck_out_tongue:

Standardowy system omnii nie jest przeznaczony do obsługi palcem. Taką możliwość stwarza dopiero WM 6.5 ze względu na większe ikony w menu itp…

A co do klawiatury to NIGDY na dotykowcu choćby nie wiem jakby był dobry nie napiszesz tak szybko jak na fizycznej QWERTY.

Nie rozumiem co ludzie widzą w tym sprzęcie Za cene nowego Iphona mozna kupić taki sprzęt że przez 5 lat będzie jeszcze nowoscią

dobra, chyba miałem fizyczne QWERTY i miałem iPhone i na pewno takiego czegoś mi nie wmówisz… XDA Exec ma ogromną klawiaturę i się pisało szybko ale na iPhone było zdecydowanie wygodniej i szybciej…

rozumiem że szybciej napiszesz na klawiaturze tabletu niż laptopa??

szybciej napiszę na klawiaturze o dużym skoku niż na płaskiej, ale jeśli chodzi o telefony to iPhone był najlepszy pod wzg. QWERTY ze wszystkich telefonów jakie miałem i mam :stuck_out_tongue:

Wiesz. Strony z Flashem nie kończą się na Youtube. Jest wiele innych korzystających z Flasha. Poza tym niedawno wchodziłem na wrzutę.pl właśnie Skyfire’m na PDA z procesorem 400 MHz (i to Qualcomma :stuck_out_tongue: ) i wcale nie muliło - chodziło płynnie.

Szybkość to nie wszystko (akurat WM 6.5.3 też jest całkiem szybki).

Słucham? Mi się pisało tragicznie (i to głupi adres strony internetowej). Ekran jest za czuły - wpisuje nie te litery, co trzeba, przyciski są nie za duże i na dodatek niewygodne wprowadzanie znaków specjalnych. Na moim Touch Inpucie wciskasz i przytrzymujesz np. “l” i po chwili wyskakuje ci mała lista dodatkowych znaków, w tym z “ł”.

Na dodatek iPhone ma moim zdaniem zmarnowany ekran główny - sprowadzili go do roli launchera aplikacji, a w WM na ekranie głównym masz wszystkie najważniejsze informacje - dużą godzinę, pogodę, datę, kalendarz, a w HTC Sense jeszcze jest to wszystko jeszcze fajnie pogrupowane i animowane. Taki powinien być ekran główny, a nie być sprowadzony do rzeczy, co u mnie zwie się “Menu Start”.

Zaletą HTC jest również to, że akcelerometr może działać wszędzie, a nie tylko w przeglądarce internetowej i grach.

To życzę powodzenia jak masz napisać naprawdę długi tekst- (Ci którzy pisali/przepisywali pracę magisterską itp… wiedzą o czym mówie) na klawiaturze o dużym skoku…przecież to palce bolą i dłużej zajmuje wciśnięcie klawisza-przy krótkim tekście nie odczujesz ale na długim to jest różnica…poważnie… :slight_smile:

A swoją drogą to ciekawe czy szybciej napiszesz na klawiaturze takiej : iphone3.jpg

CZY takiej:

takie przyzwyczajenie i z taką samą siłą będę klikał na lapku i na klawiaturze o dużym skoku… więc na jedno wyjdzie

z tych 2 to 1… czemu? zobacz na ułożenie klawiszy QAZ… myli się to, miałem dokładnie to samo z XDA, 3 rząd był przesunięty bo Z było na równi z A…

i tak ta 1 klawiatura nie jest taka wygodna, pionowa wersja jest lepsza i o niej ciągle piszę :stuck_out_tongue:

Miałem właśnie okazje przypatrzeć się z bliska tym telefonom.

I powiem że nie wiem czemu ale do Iphon-a 3Gs mam do niego jakieś małe przekonanie może za jakiś czas zmienię zdanie. Poczytam wiecej na jego temat.

Za to HTC HD2 hm… powiem tak rzuca się w oczy swoją wielkością ale wydaje mi się że jak dla mnie to był by nie poręczny co do codziennej funkcjalności?

W końcu nie tylko ma słuzyć do przegladania stron internetowych (co jest jego mocna stroną) ale do odbierania telefonów, pisania sms-ów itp.

A co do HTC Touch Pro 2 to najbardziej mi przypadł do góstu. Poręczny no i ta klawiatura Qverty. Napewno się przyda :slight_smile:

Mam trochę czasu w sumie to do połowy kwietnia. To przez ten czas może się dowiem się czegoś nowego co może moje zdanie zostanie zmienione.

Tak dla przykładu dodam obecnie posiadam N96. Ludzie z forach chwalil przekonywali iż to cud telefon w śrud Nokii. A okazało się że mało kto posiadał N96 i przkonywali do zakupu.

I cóż kupiłem co było wielkim błędem :confused: Więcej posiada minusów niż plusów.

I moje zdanie jest takie funkcje i wygląd w telefonach to nie wszystko.

Ale i tak Dziękuje wszystkim którym wypowiedzieli się na temat tych telefonów.

Jeszcze raz Dziękuje

na jakie ty fora wchodzisz? na MySymbian.pl (legalne forum o symbianie jakby co) od razu po jej wypuszczeniu była odradzana, a to nie ma akceleratora 3d, a to nie ma czegoś innego, N95-2 była lepsza ogólnie ale w N96 jest chip muzyczny co jest dużym plusem (w N95-2 muzycznie nie jest taki super ale jak się nie zwraca na to uwagi to ujdzie :stuck_out_tongue: )

tylko nie czytaj tam, gdzie polecano N96 :stuck_out_tongue: czytaj opinie ludzi, którzy są normalnie nastawieni do Apple i mają ten telefon (haterów nie ma co czytać, nic z ich braku wiedzy się nie dowiesz niestety…)