Opinia - czas działania telefonu Nokia E51

(karllodprogramy) #1

Witam

Ostatnio nabyłem Nokię E51 i ciekawi mnie WASZ czas działania, czuwania, rozmowy użytkowników takowego telefonU dla porównania?? !!

Telefon jest używany - spory czas był użytkowany jako tel firmowy i cały czas był podłączony pod ładowarkę - od razu wymieniłem baterię na nową, oryginalną...

powyłączałem zbędne 3G, Wifi, blutach, irda - jak potrzebuję to sam włączam.

wyłączony animacyjny wygaszacz, zwykła godzina i data..., jasność zmniejszona - czujnik światła - obszar żółty ( teraz, wcześniej był niebieski) czas podświetlania 10 s; włączony aktywny tryb gotowości

dodatkowo aktualnie brak karty - w tej chwili ale zamierzam się z kupnem 4GB - chyba kingstona z portem na dużą...

Zastanawia mnie to ponieważ w sobotę o 20:00 podłączyłem telefon (wyłączony oczywiście) do naładowania (sformatowaniu baterii 12h),rano w niedzielę o godzinie 10 go włączyłem, już wieczorem widzę że wskazania naładowania baterii spadło o 3 kreski, dziś już jest tylko 3 kreski...

W między czasie upgredowałem na nowy aktualny soft..., troszkę posiedziałem i po wgrywałem aplikacji i próbowałem podłączyć go do internetu przez wifi do kompa z kartą radiową... - nie udało mi się, ale to z tego co mi się zdaje to wyczytałem że telefon pracuje tylko w systemie g a karta ma tylko b ( nie bardzo umiem to wytłumaczyć - coś takiego: standard 800.11 b) ale to już mniej ważne...

Może to nakreśli mi dalsze poczynania z tym telefonem czy mam się zastanawiać czy to normalne jest...

z tego co producent pisze to czuwanie jest do 13dni więc powinien wytrzymać spokojnie tydzień nawet przy śrenim użytkowaniu... tak mi się zdaje...

I tutaj mam do was konkretne pytanie jak widzicie sprawę użytkowania - czasu działania, czuwania i rozmów przez was - napiszcie ile wam wytrzymuje dni w jakim użytkowaniu...

Z góry dzięki za pomoc...

(ArthurMot) #2

Mam ten sam fonik co ty, nadmienię że to bardzo udana konstrukcja ;p

Jeśli chodzi o baterię to nie jest rewelacyjnie - max 3dni, przy ok 25sms i 5-10min gatki :wink: Czytałem na którymś forum ze gdy przełączymy siec w tryb GSM to bateria będzie dłużej trzymać. Może coś w tym jest ale nie sadze żeby różnica była wielka :wink:

(MarS) #3

U mnie praktycznie z zerową ilością rozmów telefon wytrzymuje 2-3 dni. Bluetooth wyłączony, WiFi też. Aktywna jest tylko aplikacja ION Battery Meter pokazująca graficznie ile czasu pozostało do rozładowania baterii oraz Blackballer do filtrowania połączeń

(Simplex111) #4

Jak każdy (zapewne) posiadacz nowego telefonu, trochę się nim pobawiłeś, poeksperymentowałeś, uczyłeś obsługi, czyli użytkowałeś go dużo intensywniej niż normalnie. Stąd też szybkie rozładowanie baterii. Odczekaj jeszcze kilka, kilkanaście dni i jeżeli bateria będzie wytrzymywała 2, 3, może czasami nawet 4 dni to będzie to normalny wynik dla tego telefonu

Odnośnie formatowania (czy formowania, wiadomo o co chodzi) baterii. Cytat z instrukcji obsługi telefonu:

Sprzedawca proponował mi, abym (w miarę możliwości) sformatował baterię. Ja jednak uważam, że warto stosować się do instrukcji Nokii - chyba najlepiej wie jak użytkować sprzęt, który produkuje. Ładowanie baterii trwa ok. 2 godzin.

U mnie bateria wytrzymuje 3, czasem nawet 4 dni. W tym czasie rozmawiam kilka minut, wysyłam z 10 SMSów, ale dość dużo siedzę w internecie (tylko GPRS i Edge). Aplikacji też mam zainstalowanych całkiem sporo (JbakTaskMan podaje 110 uruchomionych procesów). Te 3 dni zupełnie mi wystarczają. Nie ma co przesadzać, że bateria musi trzymać 2 tygodnie.

(Szczepaniakpila) #5

Bateria unormuje się dopiero tak za miesiac. Za wczesniej zeby mowic ze krótko trzyma. Ja zawsze stosuje metode po 3*12godzin w ladowarce pozniej normalne ladowanie i nigdy wiekszych problemow z bateria nie miałem. Nie słuchałbym bzdur że baterii się już nie formatuje. PO ZAKUPIE ZAWSZE POWINNO SIE SFORMATOWAC BATERIE. To NAPEWNO nie zaszkodzi (są odpowiednie czujniki ) w ladowarce i baterii. Kiedyś jak kupiłem nowego Alcatela 556 z salonu to przez pierwsze 2 tygodnie trzymał tak po 2 dni. Po miesiącu trzymał tak 4 dni. A poźniej potrafil jak mało rozmawiałem to nawet z 6 dni wytrzymać ale ładowałem pierwsze 4*po 12 godzin (pomimo że w instrukcji pisało tylko że okolo 3 godzin) Moim zdaniem warto 3-4 pierwsze ładowania poświęcić żeby potem bateria dłużej nam służyła =D>.

I pamietaj że aplikacje w tle zżerają bardzo dużą ilość energii. Popatrz taki program do baterii NON STOP. Kontroluje jej zawartość sprawdzając ją...

(dawidos) #6

Nie formatuje tylko formuje. Nigdy nie formowałem baterii w żadnym fonie i trzyma tak jak trzeba.

(MarS) #7

Dokładnie tak. Bzdurą jest formowanie baterii w aktualnych telefonach. One są formowane fabrycznie a taką zabawą można uszkodzić ogniwa. Najlepiej sobie poczytać u specjalistów z http://www.batteryuniversity.com a nie opowiadać bzdury o jakimś formowaniu wprowadzając innych w błąd :evil:

(Walker15130) #8

Co do baterii: ona sama odcina dopływ prądu, gdy zostanie naładowana. Więc raczej nie da się jej przeładować (chodzi mi o nowsze baterie typu Li-Ion).

(Szczepaniakpila) #9

Ja napisałem że BATERII NIE PRZEŁADUJESZ bo masz czujniki w ladowarce, baterii itd... Wiec to dłuższe ładowanie napewno jej nie zaszkodzi ale czy pomoże? hmm. Szwagier razem z moim ojcem kupili sobie razem samsunga s7330, tata ładował dłużej na początku a szwagier nie formował tej baterii. Ojcu trzymała ta bateria 4-5 dni a szwagrowi 2 dni max..przy podobnej intensywności używania telefonu. Spokojnie można więc formować i NAPEWNO JEJ TO NIE ZASZKODZI

(dawidos) #10

Kiedyś może i trzeba było formować baterie dziś nie ma takiej potrzeby. Po co trzymać telefon na ładowaniu skoro bateria już się nie ładuje? Coś to da? Według mnie to głupota.