Opinia dotyczący układu bga w laptopie

Witam, mam taki problem z laptopem asus f3s dość stary model, wielokrotnie naprawiany lecz ciągle nie działa. Prawdopodobnie nie działa w nim układ bga. Patrzyłem wiele metod i serwisów oferujących naprawę lecz nie wiem jaki wybrać gdyż nie chciałbym znowu zostać zrobionym w balona. Serwis oferuje wymianę układu bga na nowy lecz nie wiem co i jak będzie tam robione i ile będzie on jeszcze działał. Serwis oferuje kwote 600 zł i gwarancje 6 miesięcy lecz nie wiem czy spełni zadanie. Laptop ma karte graficzną nvidia GeForce 8600M Gs, która to jest jak czytałem najbardziej awaryjna. Kupiony był w 2008 roku kiedy te układy bga były najbardziej słabe i nieodporne. Kiedy inny serwis przeprowadzał naprawę prawdopodobnie wprowadzał zimny lut a laptop działał koło tygodnia. Więc prosze o poradę czy opłaca sie dokonywać ponownej naprawy gdyż moje doświadczenie z serwisami mówi ze jest wielkie ryzyko. 

sprzęt

 

 

 

600 zł za reanimowanie paroletniego lapciaka? IMO kiepski pomysł. Lepiej uskładać na nowego albo nawet za niewiele więcej kupić jakiś poleasingowy model biznesowy w dobrym stanie.

 

 

Btw. najpierw blog, potem dział programowanie. Jeszcze kilka wrzutów na chybił-trafił i wreszcie zadasz pytanie w odpowiednim miejscu…

Tomek881 możesz powiedzieć co twój problem ma współnego z działem Programowanie? Przenoszę, a na przyszłość proszę czytać opisy działów przed założeniem tematu.

Kolego, jeśli ten laptop dla Twoich zastosowań jest wystający lub ze względu na finanse nie chcesz go wymieniać, to warto jest w nim wymienić układ BGA na nowy - tylko nie poddawaj go reballingowi*, bo to nic nie da.

Tu masz link do artykułu i namiar na firmę: http://tnij.at/11010

 

* reballing - http://tnij.at/11012

Moim zdaniem szkoda kasy na naprawę, lepiej wziąć nowy, nawet na raty.

JNJN nie wiem kiedy ostatnio brałeś coś na raty ale chyba było to bardzo dawno temu :smiley:

oprocentowanie kredytu ,ubezpieczenie rat i przedłużona gwarancja to wychodzi z tym wszystkim ładna sumka

przykład z ostatnich tygodni sklep o inicjałach (M.E)

laptop kosztujący 2300zł oznaczony ładdną karteczką raty 0% brany na 18 rat każda po 218zł (z tego 18 zł przedłużona gwarancja o 2 lata  )  koncowa kwota jak można policzyć to 3924zł i gdzie te 0%?

większa ilość rat to jeszcze większa kwota

nie opłaca się tego laptopa reanimować za 600zł jak dla mnie.