Opinia na temat Samsung CLX-3175FW

Witam!

Jestem na etapie kupna drukarki bezprzewodowej (laserowej).

Szukając w internecie propozycji sprzętu, natknąłem się na drukarkę o nazwie “Samsung CLX-3175FW”.

Bardzo proszę o profesjonalną opinię na temat tej drukarki. Prośbę kieruję wyłącznie do posiadaczy tego sprzętu lub do osób które mają olbrzymią wiedzę w zakresie kupna drukarek laserowych z technologią Wi-Fi.

Proszę o opinię :slight_smile:

Pozdrawiam

jedyny plus to właśnie moduł wifi, poza tym same minusy:

  • prędkość druku zaledwie 16 stron, przy czym pierwsza strona po 18 sekundach

  • brak dupleksu

  • kaseta jedynie na 150 arkuszy

  • cena tonerów ponad 500 zl z wydajnością 1000 kopii.

Trzy pierwsze minusy, niby nic, przy czym rozmawiamy o sprzęcie za prawie 1500 zł, więc można oczekiwać czegoś więcej.

Jeśli nie musi być to wielofunkcyjne urządzenie, to np. HP LaserJet P1102W. Też wolna, ale kosztuje ok 400 zł, i toner jest o wiele tańszy. Z większych sprzętów w kolorze, np: E460 w cenie ok 1300 zł z dupleksem, do 38 stron/min.

I moim zdaniem najważniejsze. Czy nie lepiej kupić tańszą a lepszą drukarkę bez wifi i zastosować moduł podpinany przez USB? Moim zdaniem ceny drukarek laserowych z wifi, są ciągle zawyżane ze względu na niewielką konkurencje wśród urządzeń.

Interesuje mnie tylko sprzęt Wi-fi, ponieważ z drukarki chciałem korzystać bezprzewodowo, korzystając z innych komputerów, które znajdują się w innych pomieszczeniach.

Nie musi to być urządzenie wielofunkcyjne. Wystarczy mi sama drukarka kolorowa - laserowa.

Czy istnieją inne drukarki spełniające moje wymogi?

P.S.

Tonery nie kosztują 500 zł/szt, tylko 200 zł (oryginalne -Samsung) :smiley:

Pisałem o komplecie zamienników za 500 zł, a jest to dużo, bo licząc za tę kwotę mamy łącznie ok 1 000 wydruków w kolorze i czerni, czyli 0,65 gr., dla przykładu HP 1600 w kolorze to wydatek także 500 zł, ale wydajność 2000 (kolor) 2500 czerń, więc mamy 0,65 gr. za stronę w kolorze i czerni.

Wciąż ciekawi mnie dlaczego nie wolisz podpiąć drukarki np. pod access pointa, działanie takie samo, z tym że moduł wifi nie jest wbudowany w obudowę drukarki…

Dodane 16.11.2010 (Wt) 22:32

znalazłem dwie ciekawe laserówki z wifi

to hp cp1525

i lexmark e460

w czwartek będę wiedział więcej o tych sprzętach