Opinia nt. płyty głównej

Chciałbym poznać waszą opinię na temat tej płyty głównej:

http://www.intel.com/design/motherbd/nt/index.htm

Czy da się pograć na tej zintegrowanej grafice?

Na zadnej zintegrowanej nie pograsz w najnowsze gry z full detalami, ale przyznam ze ta bedzie nawet niezła ale i tak polecam karte graficzną :wink:

płyta :spoko:

http://www.intel.com/cd/products/servic … 216840.htm

rdzen 400 MHz ( to tak samo jak w radeonach 9600 PRO :o ) obsługuje DirectX* 9. Może być całekiem niezła

To jeszcze o niczym nie świadczy, owszem jest to jeden z lepszych acceli jakie widziałem na zintegrowanej karcie ale musisz pamiętać ze ona nie ma swojego ramu… czyli bierze z pamięci kompa a takie wędrówki tez dobrze grafie nie robią…

a i jeszcze jedno, samo taktowanie nie wystarczy, trzeba miec jeszcze dobry procesor graficzny (GPU) no a ten nie jest pierwszej świerzości jak na nowe gry z full detalami takze ide o zakład ze ta karta bedzie chodzic wolniej od 9600PRO myzle ze osiągami to gdzies ok9200/Fx5200

Pea5 i tu sie mylisz

zobacz sobie to Specyfikacje

256-bitowy rdzeń graficzny taktowany z szybkością 400 MHz

Pamięć systemowa o przepustowości do 10,6 GB/s z modułami pamięci DDR2 667

Szybkość przetwarzania pikseli 1,6 GPixels/s i 1,6 GTexels/s

Do 4 pikseli na renderowanie zegara

Obsługa programowa funkcji Microsoft* DirectX* 9, Vertex Shader 3.0 i Transform and Lighting przez wysoce zoptymalizowany potok PSGP (Processor Specific Geometry Pipeline)

Dekompresja tekstur dla DirectX* i OpenGL*

Obsługa OpenGL* 1.4 oraz rozszerzeń ARB_vertex_buffer i EXT_shadow_funcs i buforowania TexEnv

Funkcje sprzętowego akceleratora Microsoft* DirectX* 9:

Pixel Shader 2.0

Trójwymiarowe tekstury

Mapy cieniowania

Slope Scale Depth Bias

Dwustronna matryca

itd…

:smiley: :smiley: mowisz ze na poziomie fx 5200, 9200 ta jasne

spokojnie sobie na tym pograsz w nowe gierki

to jest na poziomie jak cos 9600/9700 XT np. chodz jest to modul wiec moze byc tylko szybciej tak samo jak jest w PSX 2, 3

przecierz zawsze mozesz kupic potem cos szybszego

zaden problem gniazda masz dodatk. ogolnie fajna plytka

Ale zintegrowane karty graficzne zbierają trochę ramu to lepiej kupić osobną kartę graficzną ja miałem tak że miałem 128 mb ram a wyświetlała że mam 96 mb ram, karta graficzna zintegrowana zabierała 32 mb :frowning:

No no no niezla tylko ta grafika :confused:

Pozdrawiam,