Opinia o AVG Anti-Virus Free Edition 9.0 Build

Witam ma pytanie dotyczące programu avg czy warto go instalowac czy nie zwalnia systemu i czy jest dobry .

Proszę o szczere wypowiedzi .

Semir

AVG AntiVirus Free Edition to program, który możemy polecić z czystym sumieniem wszystkim użytkownikom chcącym zabezpieczyć swoje domowe komputery przed różnego rodzaju wirusami. Czeski antywirus ma zadowalającą wykrywalność, ładny interfejs, szybki skaner i w gruncie rzeczy wykorzystuje niewiele zasobów systemowych. Przy takich zaletach wydawać się może, że na próżno szukać słabości, a jednak… Wersję bezpłatną programu pozbawiono kilku elementów, w tym wykrywania rootkitów, modułu antyspamu i funkcji zapobiegającej infekcji podczas przeglądania stron internetowych w przeglądarce WWW. Niemniej jednak większość bezpłatnych antywirusów pozbawiona jest pewnych elementów, które oferują komercyjne odpowiedniki, dlatego też nie można uznać tych ograniczeń za wadę. Polecamy, tak samo jak bezpłatny antywirus avast! i Avira.

Ja go zainstalowałem zamiast Avasta i moim zdaniem jest lepszy. Ponadto w przeciwieństwie do Avasta zawiera zintegrowany moduł antyspyware.

Witam panowie a czy czasem nie wiecie czy można wyłączyć w avg 2 opcje .

1wyłancza windows defender

2 traktuje pliki cookie za wirusy

i czy te dwie opcje da się wyłączyć

Windows Defender wyłącza, bo nie można mieć na komputerze dwóch programów antyspyware’owych.

Witam. a pytanie drugie zna ktoś odpowiedz .

Możliwe że w tych cooksach naprawdę są wirusy :slight_smile:

ale czytałem że te pliki cokie są potrzebne nie można ich usuwać .( czyli to można wyłączyć czy nie ) .

Jeśli je usuniesz, to nic się nie stanie. Utracisz tylko ustawienia odwiedzonych stron WWW, np. na wszystkich forach zostaniesz wylogowany. Czyszczenie ciastek co jakiś czas jest nawet zalecane. A jeśli w cooksach masz jakieś wirusy, to koniecznie je przeczyść (nawet nie antywirusem, a opcją w przeglądarce “Wyczyść dane prywatne”).

Witam dzięki kolego za radę , już myślałem że jak usunę tę pliki cokie to będę miał jakiś błędy w Przeglądarce , dzięki za szybką pomoc .Pozdrawiam …