Opinia o programie Spyware bot - ktoś go zna?

Witam.

Znalazłem przed chwilą taki program: http://www.dobreprogramy.pl/Spybot-Sear … 12546.html i go zainstalowałem na Win8, jak do tej pory puściło się jakieś “Create System Whitelist” a na dole mam informację "Processed 5432 files ( of 174293 - ciągle przybywa)… Czy tak ma być? Strasznie tego dużo. Nie znam tego programu, szczególnie, że jest on po angielsku (może jest spolszczenie?).

btw. Co oznacza, że nie jest polecany dla początkujących użytkowników? O_o

Czy ktoś z niego korzystał i go chodź trochę “ogarnia”? tj. wie jak skonfigurować, używać itp.

Mam równocześnie darmowego Avasta, czy taka “kombinacja” Avast + Spyware bot dobrze ochroni mojego kompa?

kiedys to sprawdzałem kolega to zainstalował z tego co pamietam to są przeskanowane pliki;]

odinstalowałem mu to bo ten program miał duże wymagania fakt że miał starego kompa.

i właśnie też miał avasta i chodziło ok tylko ledwo chodził komp:D

Dodane sobota, 1 grudnia 2012, 04:53

ale możliwe że mi się programy pomyliły bo jak teraz patrze to ten program chyba nie ma ochrony w czasie rzeczywistym sory pomyłka;]

Nie ma ochrony bo to skaner na żądanie. Przestarzały i słaby program. Malwarebaytes jest dużo lepszą opcją.

Kiedy sprawdzałeś?

Jest bardzo rozbudowany i dość skomplikowany i dlatego nie dla laika.

no to jak, program dobry? czy przestarzały? używać? czy nie?

na razie zainstalowałem i niby działa, zobaczymy …

Cedar dość dawno- z artykułów o nim i opini użytkowników forum wynikało jasno że jest to słaby program… Może nowsza wersja jest lepsza nie sprawdzałem, ale o starszej opinia na ogół była bardzo kiepska.