Opinia o serwisie Bazarek.pl

(Kylek) #1

Po raz pierwszy zakupiłem coś poza Allegro i od razu mam poważny kłopot...

W serwisie Bazarek.pl znalazłem film DVD, który bardzo ciężko dostać, więc założyłem tam konto w jednym ze sklepów i kupiłem film. Wcześniej pisałem do właściciela tego sklepu i wydawało się wszystko OK. Zakupiłem więc film i następnego dnia zapłaciłem.

Gdzieś od 12/10/2008 zamówienie ma status "opłacony" oraz "przyjęty do realizacji". Przesyłki nie dostałem. Gościo ze sklepu nie odpowiada na e-maile, gdy dzwonię, zgłasza się poczta głosowa. Chyba będę w plecy 85 zł, bo tyle zapłaciłem...

Czy ktoś z Was korzystał z tego serwisu? Ma to jakąś administrację, która mogłaby pokrzyczeć na właściciela sklepu? Ewentualnie w jaki sposób się takie sprawy zgłasza na policję - po prostu zwykłe zawiadomienie? Szkoda, że mam tylko e-maila z potwierdzeniem zamówienia a nie zachowałem wcześniejszej korespondencji z tym człowiekiem...

(system) #2

To raczej jesteś w plecy, bo tylko na Allegro panuje jakiś porządek, a inne te serwisy to jakieś imitacje gdzie jest anarchia i płacisz za coś w ciemno jak się wpłaca na konto, no chyba, że płatność przy odbiorze. Policja? Odpowiedzą Ci, że takich malutkich kwot nie rozpatrują :smiley: .

(impassive) #3

Bazarek tylko udostępnia usługę - narzędzie do prowadzenia sklepu. Nie obchodzi go, kto i co z tym będzie robił. Tak samo nazwa.pl czy home.pl udostępniają miejsce na hosting, i jak ktoś postawi tam sklep i Cię oszuka, to nikt z home czy nazwy nie będzie na nikogo "krzyczał", bo to nie ich sprawa.

(Kylek) #4

No to lipa... Od poniedziałku bedę jakoś próbował się namierzyć ten sklep, ewentualnie udam się do Radomia, bo tam jest ten sklep zarejestrowany. Więcej pewnie wydam na paliwo jadąc z Łęcznej (to koło Lublina) niż ten film jest wart :slight_smile:

(impassive) #5

Zobacz na zdjęciu satelitarnym Google Maps, czy pod tym adresem w ogóle jest jakiś budynek. Może to firma "w pełni wirtualna" i nawet nie ma po co jechać?

(Błażej) #6

Na Google Maps nieraz są zdjęcia sprzed kilku lat