Opinia o serwisie Bazarek.pl

Po raz pierwszy zakupiłem coś poza Allegro i od razu mam poważny kłopot…

W serwisie Bazarek.pl znalazłem film DVD, który bardzo ciężko dostać, więc założyłem tam konto w jednym ze sklepów i kupiłem film. Wcześniej pisałem do właściciela tego sklepu i wydawało się wszystko OK. Zakupiłem więc film i następnego dnia zapłaciłem.

Gdzieś od 12/10/2008 zamówienie ma status “opłacony” oraz “przyjęty do realizacji”. Przesyłki nie dostałem. Gościo ze sklepu nie odpowiada na e-maile, gdy dzwonię, zgłasza się poczta głosowa. Chyba będę w plecy 85 zł, bo tyle zapłaciłem…

Czy ktoś z Was korzystał z tego serwisu? Ma to jakąś administrację, która mogłaby pokrzyczeć na właściciela sklepu? Ewentualnie w jaki sposób się takie sprawy zgłasza na policję - po prostu zwykłe zawiadomienie? Szkoda, że mam tylko e-maila z potwierdzeniem zamówienia a nie zachowałem wcześniejszej korespondencji z tym człowiekiem…

To raczej jesteś w plecy, bo tylko na Allegro panuje jakiś porządek, a inne te serwisy to jakieś imitacje gdzie jest anarchia i płacisz za coś w ciemno jak się wpłaca na konto, no chyba, że płatność przy odbiorze. Policja? Odpowiedzą Ci, że takich malutkich kwot nie rozpatrują :smiley: .

Bazarek tylko udostępnia usługę - narzędzie do prowadzenia sklepu. Nie obchodzi go, kto i co z tym będzie robił. Tak samo nazwa.pl czy home.pl udostępniają miejsce na hosting, i jak ktoś postawi tam sklep i Cię oszuka, to nikt z home czy nazwy nie będzie na nikogo “krzyczał”, bo to nie ich sprawa.

No to lipa… Od poniedziałku bedę jakoś próbował się namierzyć ten sklep, ewentualnie udam się do Radomia, bo tam jest ten sklep zarejestrowany. Więcej pewnie wydam na paliwo jadąc z Łęcznej (to koło Lublina) niż ten film jest wart :slight_smile:

Zobacz na zdjęciu satelitarnym Google Maps, czy pod tym adresem w ogóle jest jakiś budynek. Może to firma “w pełni wirtualna” i nawet nie ma po co jechać?

Na Google Maps nieraz są zdjęcia sprzed kilku lat