Opinia odnośnie zasilacza

Tak z ciekawości zakładam ten temat ponieważ dużo ludzi widzę kupuje taki oto zasilacz http://allegro.pl/zasilacz-500w-atx-pfc-12cm-bigfan-box-supercichy-i2103380926.html a ja nie mogę go znaleźć na czarnych listach. Czy to jest to samo co modecom carbon?

To nie jest to samo co modecom carbon, to firma no-name carbon, myślisz że za 66zł dostaniesz zasilacz 500W? Ciężko jest trafić markowe 400W w tej cenie. A czarne listy nie są chyba już aktualizowane dlatego nie ma go tam.

Kupują bo ładnie wygląda, jest nowy, tani i o dużej mocy, więc niby super towar za grosze. Ja widzę Bombę nie zasilacz.

Ja nie myślę tylko pytam. Wiem, że właśnie widziałem gdzieś tę nazwę carbon i się tak zaciekawiłem.

Szrot, nie warto kupować. Minimum to 130zł (za nowy, Aerocool VP-450), dobry za 200zł (np. OCZ SXS 2), a za 250zł - jest już w miarę porządny XFX Core 550W :stuck_out_tongue:

Aerocool VP o tym nie słyszałem. Ale w podobnej cenie są też jakieś chiefteci tylko ponoć głośno pracują. Oj tam patrze, że jest jakiś carbon tani i rzucili się na niego jak szczerbaty na suchary to sobie myślę, że zapytam co to a przy okazji zapewne poruszę wszystkich to dowiem się co warto kupić za małe pieniądze tak jak np ten Aerocool VP. Zawsze lepiej być doinformowanym.

A z modecomów to które warto kupować?

Chieftec też nie zły, nie wiem po ile chodzą Seasonici.

Męczy mnie jeszcze pytanie co daje odblokowanie 4 rdzenia bez L3?

Nie bardzo rozumiem pytanie. Daje to, że masz cztery rdzenie zamiast trzech :wink:

http://www.anandtech.com/bench/Product/202?vs=88

Jeżeli odblokujesz do pełnego Phenoma z 4 rdzeniami i z L3, to wynik masz tutaj.

Sano L3 (na procesorach o podobnym taktowaniu)

http://www.anandtech.com/bench/Product/112?vs=83

Jeżeli odblokujesz dodatkowy rdzeń bez L3

http://www.anandtech.com/bench/Product/112?vs=122

Nie jestem do końca pewien, czy dobrze podaje wykresy - ale IMO tak, skoro L3 mają Phenomy to się do nich odblokowują, jeżeli sam rdzeń się odblokuje, to się odblokuje do X4 - logicznie myśląc, tak jest.

4 rdzenie ale brakuje procesorowi pamięci L3. Słyszałem że jeżeli procesor nie posiada tej pamięci to odblokowanie 4 rdzenia i tak na niego lepiej nie wpłynie. I właśnie tutaj interesuje mnie czy takie odblokowanie coś daje a jeśli daje to czy dużo? No i czy można wrócić do stanu poprzedniego po przez bios lub inaczej?

Jak to nie wpłynie, robi Ci się wtedy Athlon II X4, masz dodatkowy rdzeń więcej.

W takiej cenie to je za przeproszeniem g…o a nie zasilacz. Porządne 500W musi swoje kosztować (zabezpieczenia, certyfikaty, gwarancja producenta którego wszyscy znają, realna obciążalność linii 12V).

Właśnie w moim przypadku jest to ta trzecia opcja czyli mój athlon II x3 455 po odblokowaniu widniał by jako phneom II x4 b55 z tego co pamiętam ale bez L3 cache i dlatego zastanawiałem się jaka była by zmiana w wydajności. A mam zamiar po zmianie karty i zasilacza to właśnie zrobić.

Athlon II X3 + odblokowanie rdzenia = Athlon II X4

Athlon II X3 + odblokowanie L3 = Phenom II X3

Athlon II X3 + odblokowanie rdzenia i pamięci L3 = Phenom II X4

Na L3 nie masz szans, na rdzeń małe, ale warto spróbować.

Z odblokowaniem rdzenia nie ma problemu najmniejszego.

Sprawdzałeś pod obciążeniem? Jeśli wszystko gra, pozostaje się cieszyć :wink:

Tak. Pozostaje mi tylko kupić kartę, zmienić zasilacz, wymienić pastę na procesorze żeby trochę zbić temperatury (w stresie 66st)