Opinia Western Digital Caviar Green

Witam, mam zamiar kupić nowy dysk twardy do komputera. Znalazłem Western Digital Caviar Green , ale nie wiem czy to jest dobry wybór. Z tego co słyszałem WD jest dobre. Proszę o napisanie odpowiedzi co sądzicie o tym wyborze. Przy okazji zapytam się o jedną rzecz. Kiedy najlepiej podzielić dysk na partycję? Podczas instalacji Windowsa czy może po zainstalowaniu Windowsa za pomocą jakiegoś programu do tego przeznaczonego.

Link Do Sklepu:

http://www.morele.net/dysk-western-digi … 4833/#div4

Miałem zamiar kupić właśnie taki dysk green zamiast tego doradzono mi wersję blue a jak masz większe zasoby finansowe to black jeszcze lepiej oczywiście WD tylko nie green ja mam taki Dysk nr 1 - WDC WD5000AAKS-00UU3A0 (465 GB)

Jeśli to ma być dysk na którym zostanie zainstalowany system,to się za bardzo nie nadaje.Jest zbyt wolny.Zdecydowanie lepiej poszukać czegoś z serii Blue,praktycznie dyski są w bardzo podobnych cenach.Partycję możesz utworzyć podczas instalowania systemu.

Przydzielam się do opini kolegów z serii green to jako cały dysk z danymi a na dysk systemowy z serii blue albo black. Co do podziału dysku na partycję to przed instalacją można uzyć programów bootowalnych partycjonowania dysku jak: g-parted i inne i potem zainstalować system na podzielonym dysku . Nie powinno być problemów z partycjonowaniem instalatorem to dokonasz z marszu. Co do podziału dysku należy przemyśleć na ile partycji . Takie minimum to dwie partycje jak jeden system i na dane. Z kolei na dane można dodatkowo podzielić zwiększając ilość partycji. Czyli np. na gry i na nim tylko takie programy będziesz instalował i następna na : filmy ,zdjęcia , dokumenty, instalatory, jak jest dosyć duży dysk i nie zapełnisz odrazu całego dysku to można zrobić partycję na backup . Na system i te programy które muszą być na tej partycji powinno chyba wystarczyć około 40 , 50, 60 GB a na windows 7, 20 GB to takie minimum tylko potem zaraz może być ciasnio po kilku aktualizacjach czy zainstalowaniu na nim niezbędnych programów to rozmiary wcześniejszych opcji wydają się optymalniejszym rozwiązaniem . A reszta partycji ich rozmiary według posiadanych już zasobów plus zapas na rozbudowę. Reasumując według powyższego opisu wyszło chyba cztery partycje o ile nie wyjdzie potrzeba większej ilości aż tyle nie trzeba będzie tworzyć. A jesli to nie pamiętam czy instalatorem xp można tworzyć partycje rozszeżone i logiczne czy nowszym windows 7 jest taka mozliwość . To na dysku można utworzyć maksymalnie cztery partycje podstawowe i chcąc większą ilość partycj to jedną z nich tworzy się rozszeżoną i z niej logiczne w sumie daje możliwość utworzenia więcej jak cztery partycje ale to raczej aż tyle chyba ci nie wyjdzie i utworzenie trzech czy czterech powinno wystarczyć.

Ja miałem zamiar utworzyć trzy partycje. Jedna na system, druga na programy i gry, a trzecia na dokumenty. Co sądzicie o tym?

Druga sprawa to.:

Znalazłem dwa dyski, jeden to blue, a drugi to black. Black jest o 100 zł droższy i po komentarzach wnioskuje, że jest bardzo głośny. Natomiast blue jest 100 zł tańszy, posiada 32MB pamięci podręcznej mniej od black. I pytanie czy ten dysk blue nadaje się na system i jest dość szybki?

Linki do dysków:

Black: http://www.morele.net/dysk-western-digi … ex-298834/

Blue: http://www.morele.net/dysk-western-digi … lx-354382/

Dodane 28.07.2012 (So) 18:41

Odświeżam

Seria Blue nadaje się na postawienie na nim systemu.