Opinia zestawu ITX do gier

To wiem. :wink: Jednak w moich obecnych kalkulacjach miałem Node 202 czy Core V1, które kosztują między 200 a 300 zł. Lian Li blisko 2x tyle. Do tego oczywiście sporo droższe GPU, będzie też potrzebne sporo droższe i mocniejsze PSU, bo w przypadku tej obudowy, potrzebny standard SFX, które są droższe od ATX.

Pomyślałem teraz o jeszcze jednym rozwiązaniu. Nie wiem czy słyszałeś o Steam Link
https://store.steampowered.com/steamlink/about
Jeśli masz telewizor z androidem to możesz przetestować jak to działa, bo osobiście nie testowałem.

Tyczy się to tylko gier ze Steama jednak. Także to spore ograniczenie, biorąc pod uwagę jaką wyłączność często ma Epic, i gdzie sporo hitów jest wyłącznie na platformach wydawcy.
Do tego w salonie nie będzie używany wyłącznie do gier a jakiś procent będzie do zwykłego przeglądania internetu.

Podczas spania na kanapie :smiley:
A coś takiego? https://www.x-kom.pl/p/247202-obudowa-do-komputera-phanteks-enthoo-evolv-mini-itx-czarna-z-oknem.html

Nieee, raczej się to nie zdarza. :wink: Chyba że pies…

Odpada w przedbiegach niestety. Za głęboka. Wymiar szafki RTV + nieco wolnej przestrzeni od ściany na kable i przewiew, to obudowa nie może być głębsza niż 37cm. Ta ma prawie 40cm. 5,4 kg to też sporo. :wink: Obecny In-Win ma 6,5 kg i nie wyobrażam sobie go wygodnie i pewnie nosić po schodach między biurem a salonem. :wink:

Już miałem wracać do pierwotnych pomysłów, z zamknięciem 2070S w płaskim HTPC. Jest cała masa konfiguracji nawet na malutkim Node 202, gdzie ludzie zamykają w nim Core i7 i np. GTX 1080, także i mój zestaw jakoś dałby radę. Jednak im bardziej patrzę na słupki wydajności 3080, do tego rzeczywiście cena niereferentów powinna oscylować w granicach 3200-3300, to naprawdę głupotą byłoby brać “tylko” tysiąc tańszego 2070S. :slight_smile:
)
Tak więc potrzebuję porady - w jaką najmniejszą i najlżejszą obudowę, z czystym sumieniem i pewnością o nie spalenie, można będzie zamknąć to monstrum razem z Ryzenem 7 3700X? Wewnątrz tylko 1TB na M.2, drugi SATA SSD zewnętrzny.

Oglądałem już wizualnie wersje od Gigabye czy Inno3D, nie powinny się wiele różnić od typowych 2070S/2080S. Inno3D ma nawet wersje Twin 2X, z tylko dwoma wentylatorkami. Być może jednak będą nieco dłuższe (na jakiejś azjatyckiej stronie znalazłem rozmiar Gigabyte 3080 Eagle - 38cm :open_mouth: Ale jeszcze podchodzę do tego z dystansem, w końcu referent ma 285mm, także dlaczego nagle dolna półka niereferentów ma być aż o tyle dłuższa? Może to rozmiar pudła…).

Czekaj na testy. Szkoda wróżyć z fusów. Nie wiadomo jak to się będzie grzało.

Wolę zaryzykować, kupić na premierę (bo na pewno szybko wyprzedadza, a sama nVidia mówi o brakach i zakazała preorderow, do tego szybo testów niereferentow się nie spodziewam) i najwyżej pogodzić się z faktem że i tak będę miał monstrum, ale w większej obudowie. :wink: Wizja posiadania karty na nawet kilka lat jest zbyt mocna. :slight_smile:
A samo grzanie, wydajność i pobór prądu wyższe, jednak proces niższy. Nie musi być tak tragicznie.

Tak z nieoficjalnych info ma być sporo cieplej niż z 2XXX

Podobno 320W, trudno mi dać wiarę, że samym powietrzem to da się chłodzić bez efektu startującego odrzutowca…

Ostatnio sprawdzałem do jakiegoś tematu pobór mocy w gtx770 i 3dguru podawali 304W w stresie, więc jakoś to będzie :wink:

Chociaż oczywiście nie wyobrażam sobie takiego kaloryfera w obudowie htpc :wink:

To zależy jak układ odprowadza ciepło, przy 2 wentylatorach i sporym radiatorze powinno dać się to schłodzić.

Problemem jest tylko to że ciepłe powietrze wywalane z takiego grzejnika krąży sobie po obudowie i podgrzewa pozostałe podzespoły czasami o kilka stopni (te w bezpośrednim sąsiedztwie jak np. dyski nvme o kilkanaście).

Dlatego tak jak napisałem, porzucam pomysł HTPC (czyli ala konsolka), a po prostu jak najmniejsze cube/micro tower. :slight_smile: Na pewno musi mieć choć po jednym wentylatorze 120mm do wciągania chłodu z przodu/boku, i wyciągania tego z tylu/góry.
Obecnie mam też dosyć małe In Win 301. Dosyć…ale nie dość małe. Do tego krówsko ciężkie, bo 6,5 kg sama buda. Tego lekko i łatwo się nie nosi. :slight_smile: