Opinie i wydajność lenovo legion 5 i7 rtx2060

Czy nowe lenovo legion 5 są dobre interesuje mnie poniższy model. Jak on się sprawuje. Wiecie może?

-jakie ma temperatury na spoczynku/normalnej pracy/grach/pracy typu zbiory danych
-jakie są wartości decybeli w różnych trybach pracy, czy jest głośny
-jak się sprawuje w bazach danych, AI,ML, pracach typu dev
-jak się sprawuje w grach

https://www.x-kom.pl/p/588796-notebook- … x2060.html

Lenovo zawsze było masową produkowaną i wpychaną na każdym kroku po najniższych kosztach względem konkurencji.
Ale czasem po mimo tego niektóre produkty są nadal lepsze niż modele z innych firm tych bardziej “obiecujących”

Pytanie czy faktycznie musisz kupować laptopa… a nie stacjonarny komputer.
Podróżujesz gdzieś zmieniasz często lokacje?!

Zwykle osoby które kupują laptopy robą to bez namysłu pod wpływem marketingu czy też lansu bo niby takie modne powiedzieć że sie ma laptopa a nie komputer.

Tyle że laptopy zwykle sie częściej psują i są bardziej podatne na uszkodzenia.
I cenowo a moc wychodzi godzej niż jak byś sobie stacjonarny kupił.
No i nie możesz sobie pozwolić zbytnio na dalszą modernizacje jak w przypadku stacjonarnych lub będzie ona mocno ograniczona.

Za 6 i pół koła możesz na prawde bardzo dobry komputer złożyć.
No i większość podzespołów będzie mieć dłuższą gwarancje niż tylko 2 lata…
No i w przypadku uszkodzenia możesz stacić całego lapka w zależności od usterki
w stacjonarnym skończy się tylko na wymianie danego podzespołu.

1 polubienie

Tylko laptop wchodzi w grę.

Są raczej średnie, w poprzednim poście zasugerowałem zapoznanie się z recenzją na notebooccheck/innym, czego nie zrobiłeś i leniwie czekasz na przeklejenie gotowych odpowiedzi. :slight_smile:

Odpowiedź na wszystkie Twoje pytania to połaczenie wydajności procesora/karty w benchmarku np. passmark + uwzglednienie, o ile występuje, cięcia zegara przez gotowanie pod obciążeniem. Podpowiadam, możesz też zobaczyc testy na YT w interesujących programach. :slight_smile:

Biorąc pod uwagę system chłodzenia i relatywnie prądożerną grafikę, to nie wróżę 100% wydajności.

Tak wygląda w środku, nie wiem czy 15, czy 17

… a tak wygląda konkurencja na ryzenie, też z rtx, widać na oko, że heatpipów jest więcej.

Nie czeka, tylko po prostu trudno je znaleźć, gdyż jest to nowość.
Lenovo Legion 5i-17 i7-10750H/32GB/960/Win10X RTX2060
Wygląda dobrze, jeżeli zachował się trend poprzednich legionów chłodzenie raczej będzie na dobrym poziomie.

Kilka testów lecz wersji 15-calowej



Recenzja Testy Wady i Zalety Legiona 5i I7 RTX2060 144hz https://www.youtube.com/watch?v=0opa_QtqlZI

A tu porównanie wersji 8GB vs 16 GB(2x8GB Dual Channel) RAM w Legionie 5i i7 RTX 2060 https://www.youtube.com/watch?v=JUPXW3EyrIY&feature=youtu.be

marcin20000 to, że hetapipów jest mniej to może być minus a nie plus. W idealnym chłodzeniu nie było by żadnego. Im krótsza droga od źródła ciepłą do chłodnicy tym lepiej. Poza tym jest mniej potencalnych miejsc gdzie coś się może uszkodzić.
Może tez po prostu nie trzeba ich aż tyle bo dodatkowe podzespoły się aż tak nie grzeją bo są w układzie większej sprawności albo same w sobie mają większą sprawność? To, że czegoś jest więcej czasem jest plusem a czasem minusem.

Może z fizyki nie byłem orłem, ale skuteczniejsze odprowadzenie ciepła będzie wtedy, gdy pojemność cieplna układu będzie jak najwyższa. Oznacza to, że cztery heatpipe’y (HP) odprowadzą ciepło skuteczniej niż dwa. Zresztą wystarczy spojrzeć na coolery od CPU - im większe, im więcej HP, tym chłodzenie jest skuteczniejsze (SPC Grandis vs. Spartan).