Opinie internet 60Mb/s multimedia

Planuje podłączyć sobie internet z multimedii, jednak zanim to zrobię chciał bym usłyszeć opinie o jakości usług świadczonych przez tą firmę na terenie Wrocławia (Grabiszyńska). Interesuje mnie oferta Internet bez umowy czasowej 60Mb/s

  • Często zdarzają się jakieś awarie?

  • Czy te 60Mb/s to transfer gwarantowany? Czy tak jak w Internetii do 100Mb/s którego nie ma prawie w żadnej lokalizacji?

  • Jaka to technologia? Kabel koncentryczny i modem?

  • Jak wygląda kwestia opłat za usługi dodatkowe? Można to bez problemu wyłączyć w dowolnym momencie?

  • IP zmienne czy stałe? Jeśli zmienne to co ile się zmienia?

  • Są domyślne blokady/ograniczenia na jakieś porty?

  • Jaki sprzęt się od nich dostaje?

Znasz firmę, która tego typu dostęp do internetu daje z prędkością gwarantowaną?

Nawet nie chce Ci się zajrzeć na stronę dostawcy?

http://www.multimedia.pl/internet_szczegoly_24

@up. gdzie te szczegółowe informacje? Widze sam marketingowy bełkot.

@Cedar Na stronie byłem, czytałem, może faktycznie trochę źle sformułowałem pytanie, ale jak widać w nazwie tematu chodzi to o OPINIĘ , a więc jak wygląda to w praktyce.

A więc każdą następną osobę która ma do napisania coś równie konstruktywnego proszę o *************

Przeczytaj swoje pytania. Część z nich były nie o opinię tylko na tematy typowo techniczne i te informacje są na stronie MMP.

Też mam MMP, tylko rejon inny więc nie wiem jak się tam sprawuje.

PS. Skoro myślisz, że chamstwem coś zdziałasz to się mylisz

Przegapiłem dokument ogólny, czytałem tylko konkretnej oferty. I faktycznie znalazłem część odpowiedzi ale nie w pełni. Zmienne IP tak, ale co ile zmiana? Jak wyglądają transfery w realiach?

Staje się to irytujące gdy w prawie każdym temacie jaki się założy dostaje się odpowiedzi od osób które nie mają nic konstruktywnego do powiedzenia ze względu na swój brak wiedzy lub zwyczajną upierdliwość. Już nie mogę się doczekać odpowiedzi w temacie o routerze…

Mam multimedie na trójkącie (traugutta/miernicza) i 60mbit od listopada działa świetnie.

Moja jedyna awaria polegała na tym, że modem gubił synchronizacje na upload. Tzn. wskakiwała zbyt duża moc co powodowało utrate synchro z cmts.

Usterka zgłoszona, na drugi dzień przyszedł monter - starszy gość ale bardzo kumaty, pogadaliśmy chwilę, on zmierzył miernikiem co i jak i zadecydował o wymianie kabla na całym odcinku do skrzynki na piętrze. Zrobił zgłoszenie, na drugi dzień przyszła ekipa, wymieniła kabel, ponownie wyregulował parametry i mam teraz moc na uploadzie wzorową 44.50 dBmV

Spadków nie zaobserwowałem. Przez IDM leci 7,5MB/s. Torrentów nie używam, bo nie mam takiej potrzeby.

Przechwytywanie.png

2746515074.png

HFC docsis 3.0

Modem dostałem Arris CM820S

Multimedia saver - telefon na infolinię ‘proszę wyłączyć multisaver’ ‘jaki jest powód?’ ‘nie korzystam z systemu windows’ ‘ok dziękuje’

Jak zmienisz mac adres routera/komputera i resetniejsz modem to dostaniesz nowe ip.

Nie

Mam sam net. Jak pisałem arris cm820s http://www.arrisi.com/products/product.asp?id=74

czysty modem.

Pełny dostęp do modemu, nic nie jest blokowane.

Tak wygląda interfejs tego sprzętu http://46.249.241.17/cgi-bin/status_cgi