Opinie na temat Corsair 750W- ważne!

Wiem że ten zasilacz jest wypasiony ale chce jeszcze poznać wasze opinie. Opłaca się go zamienić za Modecom Volcano 650W? on ma 49db, czy Corsair będzie cichszy?

dlaczego są takie niskie ceny zasilaczy Corsair.650W za 300zł. 750w za 350zł :-k

Opinie ze strony komputronik.pl :P:

Ocena: Opinia użytkownika:

10 Zasilacz naprawdę super…zasila C2Q 2,4@3,9GHz chłodzony cieczą, 4x1GB Transcend aXeRAM@1100MHz i do tego 2x8800GT Zotac AMP (reszta mało istotna) i żadnych spadków napiec i oznak niestabilnej pracy…napięcie mierzone miernikiem a nie programami które nam prawidłowo nigdy nie pokażą. Kolega niżej ma to swojego sprzętu podpięty Modecom i mogę tylko pogratulować odwagi bo ja na swój sprzęt ciężko pracowałem i nigdy nie podepnę sprzętu pod zasilacz który na 90% spali całego kompa.

7 Fajnie, że 4 rdzenie… przypuszczam ze Q6600… tyle, że Q6600 żre mniej prądu niż Athlon X2 6000+ lol a karty jakie? ja mam modecoma zasilacz i przy moich dwóch radeonach 2900xt działa bardzo dobrze(a z tego co wiem to właśnie 2900xt to najbardziej prądożerne karty)

10 Naprawdę niesamowita rzecz. 4 rdzenie, 2 wypasione karty graficzne 100% obciążenia a zasilacz nawet się nie nagrzał zbytnio, a przy tym cisza… istna cisza. Głośniej hałasuje chyba dysk niż ten zasilacz. Miałem obawy czy zmieści się w mojej obudowie, wyszło na to że jest niewiele większy od zwykłego zasilacza. Niesamowity desing no i jakość nie z tej ziemi. Perfekcja? Sprawdźcie sami… Gwarantuje że nie będziecie zawiedzeni - ja nie jestem :D.

Czytałem ale dlaczego jest taki tani? !!

to nie łatwiej wymienic wentyla w tym zasilaczu

plomba jest chyba ;/ wytłumaczy mi ktoś tak niską cenę? ![-o<

Gdybym miał kupca na Modecoma to już bym zamówił tego Corsair… Omg chce ktoś kupić błagam :smiley:

sk91 , no ładnie, a sam mi poleciłeś tego Modecoma do mojej nowej Budy! teraz wiem co brać… Corsair’a 750W tani i wydajny !!

Wiem, poleciłem Ci go bo sam jestem zadowolony i w dodatku ma odpinane kable, a na pclab.pl był test i napięcia trzyma tak dobrze że szok… Nawet nie wiem czy ten Corsair ma takie stabilne napięcia ale mi głownie zależy na ciszy… Wydaje 500zł na wyciszenie kompa, dlatego zasilacz będzie słychać najbardziej, nie mówię że jest głośny ale jednak coś tam powiewa :stuck_out_tongue:

Twój modecom ma 2 linie 12V, a w tym Corsair jest chyba tylko jedna, no i chyba nie ma odpinanych kabli (może dlatego kosztuje tylko 350zł)

Tak, wiem że nie ma odpinanych kabli, trochę szkoda bo przy zasilaczu 750W będzie ich kilometry ale jednak Cisza… od 3lata siedziałem przy odkurzaczu, teraz wyciszam swojego nowego kompa. Błagam za 300zł nawet sprzedam :smiley:

Oj będzie co upychać w obudowie:

8x 5-pin SATA

4x 6-pin PEG

2 x 4-pin floppy

8x 4-pin MOLEX

no jeśli spojrzeć na ceneo.pl to ceny się wahają między 300 a 600 zł. po prostu w jednym sklepie jest tanio, a w drugim niesamowicie drogo… a jeśli chodzi o Modecoma to również podoba mi się w nim to, że ma odpinane kable bardzo funkcjonalne, ale Corsair to jednak klasa sama w sobie…

No właśnie zastanawiam się z tymi kablami. Gdyby model 620W tyle kosztował to bym go zamówił, a bez odpinanych kabli te 750W … A macie testy tego Corsair? Chcę sprawdzić czy trzyma lepiej napięcia od Volcano.

sk91 , a czytałeś ulotkę: Extra long cables support full tower size chassis

1 x 610mm (24”) 24-pin ATX power connector cable.

Note: The ATX power connector has a detachable 4-pin mechanism in order

to support either a 24-pin or a 20-pin socket on the motherboard.

1 x 610mm (24”) 8-pin EPS12V connector cable.

Note: The EPS12V power connector has a detachable 4-pin mechanism

in order to support either an 8-pin socket or a 4-pin “P4/12V” socket on

the motherboard.

For TX650W: 2 x 610mm (24”) 6+2-pin PCI-E connector cable.

For TX750W: 4 x 610mm (24”) 6+2-pin PCI-E connector cable.

2 x 864mm (34”) SATA connector cable with four SATA connector heads.

2 x 1016mm (40”) 4-pin peripheral power connector cable with four connector

heads and one small 4-pin for floppy drive.

sk91 , a nie chcesz wziąć 620 ?? w sumie po co Ci aż 750… no i będziesz miał odpinane kable…

Dobra proszę was o pomoc w podjęciu decyzji- męskiej decyzji…

Czy zamienić Volcano na tego Corsair?

Jutro zamawiam jakby co…

Tego Volcano nawet za 250zł sprzedam, byle sprzedać.

cosik_ktosik ,

Możesz napisać to bardziej po ludzku? bo tak mało przejrzyste to jest :smiley:

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 0:07 został dopisany post przez sk91

Davidoff69 , on kosztuje 400zł a tego 750W można mieć za 350.

btw. Looknij na PW.

na Twoim miejscu wziąłbym opchnął tego Volcano i zassał Corsair 620W w komputronik.pl masz za 284,05 zł, więc dużo nie dołożysz…

PS. na jakie sklepy Ty patrzysz, że masz tak drogo :expressionless:

sk91 , tu masz 620:

http://www.silentpcreview.com/article692-page1.html

650:

http://www.silentpcreview.com/article813-page1.html

polecane:

http://www.silentpcreview.com/article699-page1.html

test 45 zasilaczy:

http://www.nvision.pl/_plugins/content/ … ontent.157

no i corsair ma 5 lat gwarancji

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,31689/

400zł…

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 0:15 został dopisany post przez sk91

boger , wiesz wole zamówić z komputronika… nie wiem, to chyba jakieś moje zboczenstwo ale lubię ten sklep, mimo że jest dość drogi.

Wiem już jak zrobię.

Najpierw wymienię chłodzenie i zobaczę czy będzie bardzo przeszkadzać zasilacz. Nie chce pochopnie podejmować decyzji :stuck_out_tongue: