Opinie na temat dystrybucji Chakra Linux

Co możecie powiedzieć na temat tego systemu - jestem początkującym użytkownikiem Linuksa. Bawiłem się sporo ubuntu oraz mintem, ale w sumie nadal uważam się za początkującego…

Słyszałem, że Chakra ma najstabilniejsze i najszybsze KDE 4… - prawda?

Tak prawda.Ale z oprogramowaniem nie jest jeszcze najlepiej.Jest dość ubogo.

Systemu potrzebuje do codziennej pracy w internecie … Skype, przeglądarka, klient IRC i to w sumie wszystko …

Mam takie marzenie by uruchomić swój pakiet Adobe na linuksie - ale to chyba marzenie ściętej głowy, aby wymusić stabilne działanie dopóki nie wypuszczą natywnej wersji PS pod linuksa.

Skoro tylko do tych rzeczy to po co chcesz zmieniać distro? :roll: Internet wcale nie będzie działać szybciej pod Chakrą…

Jak czegoś nie ma w repozytoriach, to jest AUR i Yaourt do jego wygodnej obsługi :wink:

filo11 nie wiem czy już, ale Chakra nie bazuje na Arch (albo nie będzie, nie wiem jak jest dokładny stan sytuacji).

Aktualnie nie mam na PC żadnego distro - jedynie win. Kiedyś bawiłem się UBU, na Win pracuje z musu, bo tylko tam i na Mac Os jest natywny pakiet Adobe, natomiast do internetu, skype oraz IRC chcialbym miec dobrą dystrybucję z KDE 4.

Spróbuj w takim razie OpenSUSE, Novel jest jedną z firm, która bierze udział w rozwoju tego środowiska i w samym systemie działa bardzo dobrze i jest dobrze z nim zintegrowane.

Pozdrawiam!

Zajrzyj też tutaj:

http://www.pclinuxos.com/?page_id=180

Java, kodeki, flash są w systemie - gotowy do pracy. Po instalacji trzeba tylko spolonizować oraz zainstalować pakiet biurowy. Polecam ; ]

Jaka masz wersje tego “Adobe” i wlasciwie jaki pakiet? Nie jestem pewien czy najnowsza wersje ale takie cos jak PS mozna zainstalowac pod wine, po za tym proponuje zajrzec tutaj: http://www.linuxuser.co.uk/reviews/chakra-linux-review-kde-and-arch-make-for-a-winning-combination/ pzdr.

Oczywiście masz rację wielu osobom udało się uruchomić pakiety Adobe pod Wine - nie wiem jednak czemu mam dziwne przeczucie, że korzystali z jakiś nielegalnych kopii-wersji portable …

Mi nie udało się uruchomić pod Wine instalator z oryginalnej płyty - wersja CS5.

Malcolm próbowałeś skorzystać z PlayOnLinux? Są tam gotowe instalatory do rożnych programów akurat do CS5 jeszcze nie ma, ale CS4 już jest, te “instalatory” zawierają często jakieś patch na wine, czy brakujące biblioteki do uruchomienia danego programu, czasami nawet zdążają się specjalne instalatory (np. do Age of Empiers 3 takie coś spotkałem).

Nie, nie próbowałem … Czyli krótko mówiąc co będzie lepsze, bardziej stabilne i szybsze … PClinuxOS czy OpenSuse? A może spróbować zainstalować Gentoo z KDE?

Pytania dotyczące doboru dystrybucji proszę zadawać tylko i wyłącznie w tym wątku: jaki-linux-wybor-dystrybucji-t188867.html