Opinie na temat gazet linuksowych

Witam,

Od czasu do czasu współpracuję z jedną z gazet linuksowych i zastanawiam się, w jakim kierunku powinno iść pismo.

Jako autor mam przecież na to jakiś tam wpływ.

Moim zdaniem powinno być przede wszystkim forum propagowania pewnych rozwiązań itp. Co w ogóle sądzicie na temat prasy linuksowej?

mały wybór i jak dlamnie za wysoka cena :frowning:

brakuje mi odpowiednika gazety “Komputer Świat Niezbędnik”

tutaj w uk, gazety zwiazane z linuxem zawsze daja plytki z systemami. najrozniejszymi wersjami programami i takim tam rzeczami do tego pelno opisow nowych pomyslow. Jednak brak tutaj opisow typu krok po kroku. Sam kupilem taka gazete gdzie byly ubuntu fedora i madriva. jesli cos chcesz zmieniac to wg mnie gazety powinny pojsc w tym kierunku o ktorym mowie.

Linux + jest świetny ! Naprawde polecam, zwlaszcza tym którzy chcą szybko nauczyci sie konfiguracji wybranej dystrybucji, ktorej jest poswiecony dany numer pisma. Wlasnie podoba mi sie to ze poswieca sie co miesiąc miejsce na rozne dystrybucje (opisy instalacji, konfiguracji - a przy tym porządnie napisane). Dzieki tej gazecie zaoszczdzilem naprawde sporo czasu na lazeniu po forach jak zaczynalem. Czesto daja tez trudniejsze distra np. gentoo czy slackware i tez jest to bardzo dobre bo mozna sie szybko nauczyc wielu nowych rzeczy i nie skopac czegos z niewiedzy. Moim zdaniem jest to najlepsza, najefektowniejsza metoda startu w swiecie linuxa czy poznania nowej dystrybucji.

Linux Magazine tez kupuje, ale to gazeta raczej dla guru. Zazwyczaj musze przeczytac artykul 2-3 razy zeby zrozumiec a i tak nie na wszystkich sie znam, wlasciwie na mniejszosci. Ale warto tez czasem kupic bo mozna sie wielu rzeczy dowiedziec.

Że jak? Może kilka lat temu. Artykuły zawierają masę błędów merytorycznych, które mogę wyłapać nawet ja, a ekspertem nie jestem. Pozatym, prawie zawsze chwalą sie że coś tam jest na płycie, a tego nie ma. Płyty są kiepskiej jakości (chodzi mi o jakość nośnika) i bardzo często całą partia nie na daje się do użytku.

Tych błędów można wymieniać jeszcze długo, ale p oco. Wystarczy przejść się na Polskie Forum Linuksowe (które stoi na serwerach wydawnictwa które wydaje Linux+) i zobaczyć jakie ludzie mają zdanie o tym czasopiśmie. Chyba nikt od bardzo dawna nie wyraził się tam o nim pozytywnie.

Jak dla mnie jedynym liczącym się linuksowym czasopismem w Polsce jest Linux Magazine i wcale nie jest

…za drogie…zbyt mały wybór…

A jaka cena jest Waszym zdaniem na odpowiednim poziomie. Taki L+ był np. kiedyś w wersji bez płyt i kosztował ok 10 zł.

Swoją drogą faktycznie przydałoby się jakieś lżejsze pisemko, właśnie w stylu Komputer Świata.

Tylko właśnie wiem, że jest tutaj jest pies pogrzebany. Czytelnicy narzekają, że jest drogo, wydawcy, że mało czytelników. Do tego jeszcze zasłaniają się niewielkimi wpływami z reklam.

Założyłem post, bowiem jakiś czas temu udało mi się parę artykułów do L+ napisać i nawet je opublikowali.

Zajmuję się głównie wyszukiwaniem i testowaniem różnych aplikacji. W zasadzie najbardziej zadowolony jestem z mojego art. na temat beryla, na punkcie którego mam fioła. Moją perełką jest za to OpenOffice, do którego od lat piszę poradniki (nie tylko w L+, tu akurat szczerze mówiąc dopiero zaczynam).

W każdym razie zaangażowałem się co nieco w przygotowanie nowych materiałów i chciałem się dowiedzieć, na czym zależy przede wszystkim czytelnikom, czyli Wam. Na sprawy techniczne wpływu nie mam. Ale jakość artykułów, przynajmniej moich zawsze mogę poprawiać.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie

To zrzuć cenę do 6 zł a potem po 15 numerach 7zł

heh, pamietacie czasy modemów? no dobra wiem że średnia wieku na forum to 16 lat :smiley: ale kiedyś były tak zwane e-ziny … wiem że technologia poszła do przodu i kazdy ma stałe łącze… ale można by zrobić takie e-zina o linuxie… koszty produkcji niewielkie [serwer, domena] a popularność znacznie wieksza, bo nikt nie musi płaić 20-30zł za to co jest praktycznie za darmo…

na coś takiego czekam

dla mnie dopuszczalną cena to 10zł i jeśli ta gazeta o tyle stanieje to na pewno bede ją kupował.

;/

wole gazete niż kolejną strone www.

No nie wiem, ja nie mialem zadnych problemów z płytkami, a linuk+ kupilem swego czasu sporo numerów. Moze dlatego ze mam mniejsze doswiadczenie i nie wylapuje jakis razących blędów. :wink:

Btw. opinie forum linux.pl mało mnie obchodzą, w tym swiatku sporo ludzi jedzie na sloganach a nie ma wlasnego zdania.

Tia, połowa artykułów jest przeznaczona dla administratorów sieci, co dla standardowego uzytkownika domowego jest zupelnie nieprzydatne.

Właśnie zauważyłem, że przesunięto mnie do innego działu.

No cóż, jeżeli dyskusja o pismie linuksowym nie pasuje do działu Linux to dziwne, ale cóż z władzą się nie dyskutuje.

Wolałbym poznawać kolejne opinie i sugestie

Od kiedy to dyskusja na temat zawartości

gazety ma miejsce w dziale technicznym :o

AZPR napisał

:o

ja wysiadam :frowning:

No fakt, niech będzie, że dział techniczny się nie nadaje.

Na luzie za to jest świetnie :shock:

No ale nie to jest najważniejsze.

pozdrawiam