Opinie na temat Monitorów LCD firmy AOC i innych

witam,

mam następujące pytania:

  1. potrzebuje Państwa opinii na temat monitorów LCD firmy AOC, zamierzam sobie właśnie taki kupic 19’ a dokładniej model: LM928 i nie wiem czy warto, moze lepiej kupic coś innej firmy?

  2. czy płyta obsugująca pamięc DDR2 dual chanel potrzebuje dwóch zwykłych kości DDR2 czy musza to być specjalne kości sprzedawane parami i czy tylko one współpracuja w dual channel?

  3. czym się różnią pamięci RAM ECC od non-ECC

z góy dziekuje za odpowiedzi.

pozdrawiam :slight_smile:

Ad2

Najlepiej aby moduły były dobrane parami lub o tych samych parametrach,choć najnowsze chipy płyt nie są już tak wybredne - czytać manual do płyty odnośnie pamięci.

Ad3

Z ECC - płyta i moduły pamięci muszą to obsługiwać

Non-ECC - bez korekcji błędów.

Pamięć ECC (ang. error correcting code - kod korekcji błędów) nie jest interesująca w domowych zastosowaniach. Te moduły mają 72 zamiast 64 bitów i są w stanie korygować błędy na poziomie pojedynczych bitów. Stosowanie tych specjalnych modułów pamięci zapewnia, ze sprzętowego punktu widzenia, najlepszą stabilność. ECC jednak musi być obsługiwane zarówno przez chipset, jak i BIOS

Cytat z:

TU

Najlepiej aby były to pamięci sparowane, mogą być niesparowane ale to czy będą chciały procować w dualu w dużej mierze zależy od chipsetu płyty gł. w zasadzie płyty gł na intelu nie mają żadnych problemów z pracą w dualu nawet na różnych nie sparowanych pamiątkach.

Więć jeśli chodzi o monitor to powiem, że pracuje na AOC w pracy i nie mam zastrzeżeń. Jednak np. jeśli chodzi o warunki gwarancji dają jedne z gorszych w przeciwieństwie np. do LG, które wymienia monitor jeśli w ciągu miesiąca znajdziesz pixela. Wybór należy do Ciebie, jednak gdybym ja miał kupić kupiłbym LG(sam używam) lub Neovo.

a czy te monitory LCD tak bardzo sie psuja? obecnie mam CRT Philipsa i żadnych złych pixeli nie mam, a eksploatuje go dość mocno. Mam rozumieć ze w LCD złe pixele występują częściej tak?

Ekhm… a od kiedy to w monitorach CRT występują bad pixele :o :o :o

stąd moje pytanie, nie dotychczas pracowałem na CRT i sie z tym nie spotkałem. To jak z tym AOC? Czy szukać czegoś innego??

Złączono Posta : 15.05.2006 (Pon) 0:21

Widze ze nie ma na forum zbyt wielu użytkowników monitorów tej firmy :frowning:

No AOC nie jest zbyt popularną firmą w Polsce. Pixele nie wystepują w zwyklych crt`kach. W monitorach LCD następuje proces wypalania pixeli.

Jeśli chcesz to TU możesz o tym poczytać.