Opinie na temat procesora AMD Athlon II X4 635


(igrek) #1

Witam. Mam takie pytanko. O ile wydajniejszy byłby ten ahtlon od tego którego posiadam? Byłby odczuwalny przyrost mocy? Sprzęt w podpisie


(Dawidex11) #2

Ogólnie procesor jest nowszy, twój X2 ten X4 choć nie zawsze znaczy że musi być lepszy. Popatrz tu na testy http://www.anandtech.com/show/2923/3 z większości testów wynika, że X4 jest szybszy od twego, w niektórych nawet więcej niż o połowę. Oczywiście to są testy bez podkręcania.

Testy:

http://www.anandtech.com/show/2923/3

http://www.anandtech.com/show/2923/4

http://www.anandtech.com/show/2923/5

http://www.anandtech.com/show/2923/6

http://www.anandtech.com/show/2923/7

@down

Na przyszłość, dobrze by było jakbyś wspominał o tym w pierwszym poście.


(igrek) #3

Suche testy mi nic nie dają. Potrzebuje opinii kogoś kto posiada ten procek bądź miał z nim styczność


(ra-v) #4

Może porównamy to inaczej.

Korzystam głównie z 2 komputerów - C2D 1.8 GHZ, 2.5 GB RAM (2 rdzenie ) i taki jak w podpisie Phenom (3 rdzenie).

O ile przy pojedynczym procesie np. otwieraniem jednego programu aż takich różnic nie widać, o tyle np. przy odtwarzaniu Youtube HD, otwieraniu dużego pliku np. Psd i pracy w tle maszyny wirtualnej dwudniowy zaczyna się dlawic a 3 rdzeniowych daje radę.

Innymi słowy warto porównać cache i GHZ tych procesorów oraz pomyśleć czy faktycznie komputera używa się na tyle intensywnie żeby potrzebować aż 4 rdzenie, czyli 3-4 ciężkie procesy jednocześnie. Niedzielny użytkownik poczuje nieznaczna różnicę.

Co do suchych testów to masz rację - na kij z nimi. Wojenki na papierki a rzeczywistość....


(igrek) #5

Sporo gram dlatego pytam czy odczuje jakąś różnicę. Nie robię skomplikowanych operacji na kompie typu obróbka filmów itp rzeczy


(ra-v) #6

Poczujesz różnicę na grach wykorzystujących min 2 rdzenie. Trzeci i czwarty może obsługiwać system i operacje przez niego wykonywane (antywirusy, poczta itp.)