Opinie na temat programu Dumpingowiec

Witam

Czy korzystał ktoś z programu dumpingowiec? Jak się sprawdza, czy są z nim jakieś problemy, jak współpracuje z allegro?

Jest bardzo tani, więc zastanawiam się nad zakupem.

Pozdrawiam

g.

Witam,

używam programu i niestety nie mam prostej odpowiedzi, czy warto czy nie? Potrzebowałem prostego programu, który można szybko opanować i używać do prowadzenia księgi, rejestru vat, drukowania zeznań i zestawień (bez magazynu, środków trwałych). I w sumie tą funkcjonalność zapewnia DUMPINGOWIEC. Jednak funkcjonalność i dopracowanie szczegółów programu budzi wiele zastrzeżeń. Niektóre z wadliwych funkcjonalności dotyczą prostych spraw np. możliwość posortowania dokumentów w oknie zestawienia (w programie w większości okien nie ma takiej możliwości), nie trzeba tłumaczyć, że w tej sytuacji wyszukanie jakiegoś dokumentu zabiera więcej czasu. Sfrustrowany działaniem programu wysłałem listę wad do poprawy, niestety bez efektu.

Poniżej lista tych niedociągnięć (na dzień dzisiejszy jest o wiele dłuższa):

  • brak możliwości tworzenia kopii dowodów wewnętrzynych

  • brak możliwości sortowania zestawienia dowodów wewnętrznych, dowody są tylko w porządku w jakim były utworzone

  • brak możliwości sortowania zestawienia faktur zakupowych, dowody są tylko w porządku w jakim były utworzone (ogólny brak programu - brak sortowań na istotnych kolumnach)

  • brak możliwość usuwania dowodów wewnętrznych z w oknie zestawienia

  • przy duplikowaniu faktur nie duplikuje flagi “opłacona faktura”

  • brak wsparcia dla odliczania 50% vat dla samochodów osobowych - każdą fakturę rozliczaną na 50% vat trzeba skorygować 2 razy - w rejestrze i księdze

  • brak kolumny podatek naliczony w rejestrze zakupów VAT (w zestawieniu jest)

  • brak opisu wydatku w zestawieniu faktur - utrudnia to księgowanie w rejestrze vat

  • brak możliwości uwzględnienia składek zdrowotnych przy wyliczeniu zaliczki PDOF

  • brak znacznika czy dowód był zaksięgowany czy nie.

Pozdrawiam