Opinie na temat Radeona 3650

Elo, witam, cześć, hello, hi :stuck_out_tongue:

mam do was drodzy forumowicze pytanko. Otóż czy ktoś ma karte Radeon 3650 z 256mb ddr3 na pokładzie? jakie są wasze opinie na jej temat? Szczególnie chodziłoby mi o model Asus’a TOP gdyż dobrze się kręci. Nie chce propozycji typu “lepiej dołóż” nie o to kaman w tym poście:) powiedzcie jak ona się sprawuje:) i jak ma się do GeForce’a 8600 ( w tym Sonic+)

elo.:slight_smile:

http://pclab.pl/art32146.html

proszę o to testy.

Ta karta jest dobra to multimediów a nie do gier :slight_smile:

właśnie testy już widziałem ale nie przekonam się dopóki nie dowiem się ze źródeł takich jak fora:) gdzie wiele ludzi mogło mieć do czynienia z tym i owym sprzętem:) poza tym ja nie potrzebuję kompa do gier:) póki co robię rozeznanie:)

Ten Radek to to samo co 2600XT tylko więcej Shaderów.

8600 jest lepszy.

W tym problem że właśnie nie=] to jest dokładnie to samo co 2600XT tylko zmniejszono proces technologiczny i dodano Sm 4.1

Tyle wiem, że to odświeżona wersja 2600xt/pro. ale czy to odświeżenie wpłyneło jakoś pozytywnie na wydajność?

Na pewno nie zauważysz różnicy.

Ma 12 milionów mniej tranzystorów, jest te średnio 2% szybsze takt w takt, tak przynajmniej w testach pierwotnych podawano, ale co tam testy mogą wiedzieć. 8600gt jest szybszy właściwie tylko przy włączonym AA, ale jak wiadomo wtedy i na jednej i na drugiej karcie większość nowych gier jest niegrywalna, tak więc wybór między 8600gt i 3650 jest bardziej kwestią preferencji marki niż różnicy wydajności.

http://www.techpowerup.com/reviews/Powe … 50/25.html

Jak też widać po tym teście obecne rewizje biorą jakieś 12W mniej od 2600xt.

Witam, obecnie jestem posiadaczem tej karty, składałem sobie ostatnio ekonomicznego kompa (to mój drugi nowy komp… po 12 latach ^^). Niestety biorąc pod uwagę mój “lekki” przestój w dziedzinie kart graficznych i ogólnej wydajności kompa, na razie nie wiele mogę powiedzieć…

Jedyne co jest pewne to to, że ta karta znakomicie się kręci 11bv0.jpg

na takich ustawieniach nie mam z nią na razie żadnych problemów, nie zaobserwowałem artefaktów podczas kilku godzin grania lub testu 3dmark 2006.

Nowych tytułów też nie testowałem, bo przez ostatnie lata się tym nie interesowałem, na duronie 800 i gf 2MX nie było sensu… Jedyne co to odpaliłem DOOM 3 i ustawiłem 1024x768 i detale ultra. Troszkę zwalniało gdzieniegdzie, ale to było przed podkręceniem procka i grafy (procek DualCore AMD Athlon 64 X2 4800+ 2.5GHz, obecnie zrobiony na 2900 MHz (12.5 x 232))

Hmm co tam jeszcze… (sry, ale mam taki rozwlekły styl pisania :stuck_out_tongue: ). Wszędzie będziesz widzieć opinie "dołóż x i bierz 8600gt sonic palit. W sumie jego przewaga po tym co wyczytałem polega głównie na lepszych driverach. Nigdy nie miałem radka, więc nie wiem jak to teraz będzie, ale zobaczymy.

Ok lece 3m się i mam nadzieję, że taka opinia coś pomoże. Pozdro

AND1 jakbyś mógł sprawdzić na innych grach jak daje rade;) w rozdziałce 1280x1024 lub 1440x900(taką mam)

Powiem Ci tak… nie gram w takich rozdziałkach, bo jestem graczem ery low-res (320x240) lub hi-res (640x480) :stuck_out_tongue: także 800x600 mi zupełnie styka… dopiero ostatnio wrzuciłem sobie 1024x768 ale więcej nie daję bo odświeżanie byłoby marne.

No ale jak będę mieć okazję to sprawdzę w 1280x1024 (Twoja natywna rozdziałka odpada bo mój crt tyle nie wyświetli)

Ps. już Ci mogę powiedzieć kolego, że nie będzie rewelacji w takiej rozdziałce, bo ta karta ma szynę 128bit. Z tego co słyszałem (chociaż specem nie jestem) to przy takiej szerokości w wyższych rozdziałkach następuje gwałtowny spadek wydajności…

Dual Core 2160 1.80Ghz @ 3GHz (BUS: 333MHz, FSB: 1332Mhz) Gigabyte P31-DS3L , 2 x 1GB Ram (Dual) Kingston DDR2 800MHz @ 1GHz, i Radeon 3650 ASUS TOP lekko kręcony przez narzędzie ATI Overdrive w Catalys Control Center.

Call of Duty 4 na max, STALKER na max, Pro Street na max, Lost na max, RS Vegas 2 na max, Soldier of Fortune - Payback na max w rozdziałce 1280 x 1024 chodzą płynnie.

Crysis na Medium/Średnie, CM Dirt też nie na najwyższych w rozdziałce 1280 x 1024 chodzą płynnie.

Bioshock też płynnie, ale nie powiem Ci na jakich dokładnie detalach był bo miałem go tylko kilka dni.

Lecz przy niektórych wygładzanie krawędzi (Antyaliasing) musiał zostać wyłączony lub ustawiony na 2x , aby komfort grania był odpowiedni.

6777-comp.gif

Bardzo fajna karta za przystępną cenę… nie słuchaj wypowiedzi nie których userów bo dla nich to nawet na 8800GT nie da się grać.

Bierz Asusa z Glaciatorem, bez wersji TOP. Zwykła kręci się tak samo więc nie ma co przepłacać.

Pieniędzy dużych w tę kartę wyłożyć nie trzeba… bo to tylko ok. 200zł. A jakieś możliwości ma.

@destroy i inni:)

a co sądzicie o zakupie na allegro np 6800GT? Lub innej podobnej karty w tej cenie? jak ten radek się ma do starych używek?

ten radek jest niewiele za x1950pro więc 6800gt zupełnie się do niej nie umywa… takie czasy :wink:

zgadzam się… 6800GT to dobra alternatywa dla kart 8500GT/7300GT/radek 9800/x800

Nie no, przesadziłeś, radeony HD 2600/3650 zbliżą się lekko do x1950 pro, ale tylko, jeśli ten ma 256 mb ramu. Przy 512 mb zdychają.

to racja : ) chyba, że bym upolował na allegro jakiegoś GeForce’a 7900GS z 256MB na pokładzie? widziałem takie za ~220zl

Jak upolujesz coś takiego, to na pewno nie będziesz żałował. Zresztą popatrz na to: http://www.allegro.pl/item356426969_pal … ratis.html

lub na to: http://www.allegro.pl/item355481070_kar … palit.html