Opinie na temat windows 8

Bardzo ciekawi mnie co myślicie na temat nowego WINDOWS 8. Wiem na internecie jest tego pełno ale są podzielne zdania. Chce wiedzieć jakie zdanie mają “dobrzy programiczowie”.(uzasadnijcie swoją odpowiedz i powiedzcie jaki system uważacie za lepszy od win8 )

Ja korzystam na co dzień z Linuksa, a Windows 8 odpalam tylko do grania, więc może nie do końca jestem “reprezentatywny”, ale ogólnie to jest ok. Z mojego punktu widzenia prawie nie różni się od Windows 7, poza tym że dodali kafelki (które są całkiem ok jako taki “ekran szybkiego wybierania” po uruchomieniu systemu, ale potem już do nich nie wracam) i wywalili “Menu Start” z trybu pulpitu (mi to nie przeszkadza, i tak zawsze wszystkie skróty mam na pasku). Może to tylko placebo, ale wydaje mi się, że Windows 7 lepiej działa na dyskach HDD, a Windows 8 na SSD (lub z ExpressCache i podobnymi wynalazkami). Jak mojej ósemce zabrałem SSD, to bardzo jej się przymuliło. Ale to tylko subiektywne odczucie, bez żadnych testów, więc może mi się to tylko wydawać.

Na pewno zarówno Windows 7 jak i Windows 8 są teraz lepszym wyborem niż Windows XP (o ile oczywiście sprzęt jest przyzwoity).

Ja mam Della Inspiron 15r i testowy win 8 idealnie działa.

Zdania na temat Windows 8 na DP również są podzielone :wink:

ja mam win 7 i win 8 ciężko się do 8 przyzwyczaić

Z W7 przenioslem sie na W8… i szczerze popelnilem blad… mimo tego ze W8 szybko sie wlacza i wylacza w porownaniu do w7 (od loga W8 do pulpitu w 8sekund) to i tak ten system nie dorownuje siodemce… mam asusa k52jc chodzi glownie o sterowniki nie dzialaja poprawnie skroty klawiatury FN i karty dzwiekowej np program SRS Labs nie dziala nawet po ponownym instalowaniu tak samo jak i skrot FN ae z tym inaczej bo zainstalowalem i dzalalo ale jeden dzien pozniej znow padlo…

Windows 8 jak dla mnie jest świetny. Zaczynając od lepszego silnika kończąc na funkcjonalności. Jest jeszcze lepiej jeśli ma się go na lapku z dotykowym ekranem jak np. Sony Vaio Fit E15. Co do przyzwyczajania się do niego… Mi wystarczyło 15 minut żeby ogarnąć jego funkcje :wink: System posiada wiele skrótów ułatwiających korzystanie z niego, jest to zmodyfikowany windows 7 wzbogacony o kilka funkcji i inną grafikę, inne menu start w postaci kafelek. Jeśli przesiada się z siódemki na ósemkę to wielkiej różnicy sie nie odczuje, ale jeśli mówimy tu i XP czy Vista (o starszych systemach nawet nie wspominam) to naprawdę można odczuć pozytywną, dużą różnicę :wink:

Nie trudno było mi się do niego przyzwyczaić, podoba mi się nowe menu start, brak przycisku… :slight_smile:

Używałem przez jakiś czas 8 i za bardzo kojarzy mi się z telefonem wolę normalny stary design windowsa, więc przerzuciłem się na 7

Nie prościej zainstalować np. Classic Shell?

Używam windows 8.1 PRO RTM i jest bardzo dobrze.Do modernu można się przyzwyczaić, a menu start można łatwo przywrócić.

terminal NSA i to tyle co mogę powiedzieć o Windows 8, kafelki-metro, brak dostępu do całego systemu i te wszystkie ograniczenia, oraz smart screen i zdalna administracja MS i NSA (Snowden nad każdym OS to nie moja bajka

Wszystko pięknie i ładnie wygląda ale nowy windows 8 jest ciężki w obsłudze. Najbardziej irytują mnie kafelki przeznaczone dla urządzeń z ekranami dotykowymi. Lubię innowacyjne podejście dużych firm ale dlaczego utrudniać coś co działa bez zarzutu. 

Niespójne dziwactwo, ale dobrze chodzi na starszym lub słabym sprzęcie.

Początkowo nieprzemyślany, ale po aktualizacji do 8.1 staje się wręcz idealny - szybki, stabilny i prosty w obsłudze. A do Metro (ModernUI) można się przyzwyczaić w 20 minut :slight_smile:

Zgadzam się , jest bezproblemowy.

Windows 8 to zenada.  Zmiany na siłe, do niczego nie potrzebne. wysuwający się z boku pasek ustawien, to wogole przekleństwo. pracuje z Windowsami od 15 lat jako administrator i serwisant. przestawienie się na W8 jest tak ciężkie dla mnie, kiedy poruszam się po windowsie na pamięc, ze nie potrafie się pogodzić ze zmianą. Wszedzie gdzie spotykam się z W8 przeinstalowywuję system na 7. zenada zenada zenada. jeszcze ani jedna osoba w realu nie pochwalila tego systemu. wielu klientów doplaca do powrotu do 7mki.  generalnie wg mnie kolejna wpadka Microsoft , mniej więcej jak z Vista. Funkcja przywrócenia Star’u powinna być wkompilowana w system

Jak dla mnie system dobry - wprawdzie odejmując Modern UI to nie ma w nim szczególnie rewolucyjnych zmian, które usprawiedliwiałyby całkowicie nowy Win, ale nie jest źle. Jest szybszy (choć bez rewelacji), stabilny. Jedyna przeszkoda to czyjeś nastawienie do kafli - Modern UI całkowicie zmienia “feeling”, jaki zawsze towarzyszył Windowsowi. Jeśli ktoś nie ma nic przeciwko - może spróbować. Choć jeżeli posiada się już licencję na Windows 7 - nie widzę szczególnego powodu, dla którego inwestować w 8. Nawet ja, choć jestem otwarty na zmiany i używam od lat Linuksa, który jest zupełnie innym światem - mam ochotę czasem zainstalować ponownie W7 w miejscu 8, no bo w sumie tradycyjny start bez kombinacji i możliwość ustawienia klasycznego motywu… Oczywiście nie ma tego złego i MS planuje przywrócić w kolejnych aktualizacjach a’la tradycyjny Start, połączony poniekąd z kaflami, także dla niezadowolonych z kafli, Windows 8 będzie połączeniem starego z nowym, co powinno zadowolić każdego.

Dla mnie nie ma zbyt dużo różnic, by zmieniać system. Tym bardziej, że  7 ma wsparcie do 2020 roku.

Gdy zainstalowałem Windowsa 8 na mojego laptopa to byłem bardzo rozczarowany tymi kafelkami ale po czasie sie przyzwyczaiłem…