Opinie nt. zasilacza Fortron 500W

Witam

 

Znalazłem taki zasilacz w dość przystępnej cenie 70zł, używany oczywiście.

Jeden to Blue Storm II, a drugi natomiast FSP500-60APN

 

Co powiecie na temat tych zasilaczy? Chyba warte są swojej ceny, nazwałbym to nawet i okazją, ale jak jest z awaryjnością tych zasilaczy? Z tego co widziałem to Fortron jest marką renomowaną, ale czy jak wsadze je do komputera to pociągnął jeszcze chociażby z rok/dwa lata?

…zakup używanego zasilacza to zły pomysł - nie polecam. Nikt Ci nie zagwarantuje, że taki zasilacz pożyje jeszcze jeszcze rok czy dwa. Nawet producenci nie są w 100% pewni bezawaryjności swoich nowych zasilaczy, dlatego obejmują je gwarancją naprawczą/wymienną.

 

Zasilacze minionej epoki:

• FSP500-60APN (wycofany z produkcji), 2x12V(18A, 18A), 408W, aktywny PFCFSP

• BLUE STORM II, 2x12V(18A, 18A), ?W, aktywny PFCFSP,  http://tnij.at/37215

 

Jako alternatywę polecam nowy zasilacz o bardzo dobrym stosunku wydajności do ceny:

• Corsair VS series 450W (CP-9020096-EU), 1x12V(34A), 408W, aktywny PFCCWT80 Plus, (specyfikacja), 3 lata gwarancji.

 

Ale jak sprawne w 100 % i może z gwarancją, za 70 zł warto takowe brać.

 

Edit:

 

Choć z drugiej strony, mogą mieć kilka lat pracy i może jednak warto kupić nowy z gwarancją - wybór należy do Ciebie.

Właśnie o to chodzi, niby są to zasilacze rekomendowanej marki, więc chyba powinny jeszcze troche podziałać :slight_smile:

A mój budżet na chwile obecną nie pozwala na wydatek ponad 100zł na zasilacz, a potrzebuje dość szybko wymienić zasilacz i niech pochodzi chociaż kilka miesięcy to będzie wystarczająco, bo przez ten czas akurat dam radę wymienić podzespoły na nowe.

A co powiecie na coś takiego: http://allegro.pl/firmowy-zasilacz-500w-sata-thermal-noise-killer-i4955014376.html

Akyga znajduje się na czarnej liście zasilaczy, ale ten jest nowy + 2 letnia gwarancja, więc może ten rok by pochodził? Czy jednak nie ryzykować w zasilacze z czarnej listy i lepiej wziąc tego używanego, ale za to renomowanej marki jaką jest Fortron?

…zasilacz z czarnej listy sobie odpuść, co z tego że ma gwarancję jak może Ci całego kompa do “grobu” zabrać i kto Ci wtedy straty pokryje?

 

btw. … podaj dane podzespołów komputera, to może ktoś pomoże Ci dobrać jakiś zasilacz.

  

@joyson386, Akyga to straszne dziadstwo. Podaj jaki masz sprzęt, wtedy będziemy myśleć jakiego zasilacza faktycznie potrzebujesz. Być może wcale nie potrzebujesz 500W, a wystarczy markowe 350W.

Płyta główna: ThinkCentre M55e

Processor: Intel Core 2 Duo E4700

Grafika: 8800GTX

Ram: 2GB

2 Dyski, 1 SATA + 1 ATA

Naped DVD.

 

Planuje zakup 500W, bo zamierzam w przyszłości zmodernizować komputer, a tak zasilacz miałbym już z głowy :slight_smile:

Najpierw twierdzisz, że potrzebujesz zasilacza na kilka miesięcy, a teraz wyskakujesz z jakąś modernizacją. Lepiej odłóż te kilkadziesiąt złotych, odpuść sobie 5 paczek fajek czy coś i kup Corsaira VS 450W - raz i porządnie.

 

… nic nie kumam, w pierwszym poście napisałeś, że chcesz kupić używany zasilacz na rok czy dwa a w następnym napisałeś że chcesz budować na nim kompa i zasilacz miałbyś z głowy. Kolego do starego kompa można jeszcze używkę wstawić, natomiast nowy komputer należy budować na nowym (pewnym) zasilaczu. 

Szybko licząc Twój komputer pobiera moc: 

Intel Core 2 Duo E4700 - TDP 65W

GF 8800 GTX - Pmax=155W

Inne - ok. 40W

Razem - 260W

 

… z tych dwóch używek ja wybrałbym FSP500-60APN  http://tnij.at/37352

Ok dzięki za odpowiedzi i doradzenie. Wybór już podjąłem także wątek można zamknąć. Jeszcze raz dzięki za udzielone rady :slight_smile: